Як працюють житомирські підприємці в умовах війни
Житомирянка Олександра до війни регулярно ходила до фітнес-клубу та займалась улюбленим спортом. Тому закриття центру з початком ворожого наступу значно вплинуло на її звичне життя. А як тільки клуб відкрився, з першого дня відновила заняття. Каже, спорт її зараз дуже заспокоює.
«Під час війни дуже важливо знайти можливість відволіктись. Я дуже рада, що LIME нарешті працює, тому що це допомагає мені повернути в моє життя якісь звички з мирного звичного для мене ритму. В стресових ситуаціях я спасалась спортом, а коли один тотальний стрес і немає можливості десь його зігнати, це мене засмучувало» — розповіла відвідувачка фітнес-клубу Олександра Пивовар.
Зараз фітнес-клуб Lime, до якого ходить Олександра, працює в звичайному режимі. Кажуть, на прохання влади ставати до роботи відгукнулись одразу, однак перший тиждень працювали тестово. Та кількість охочих позайматися була такою великою, що впевнено повернулись у звичне русло.
Вирішив продовжувати працювати і Житомирський картонний комбінат, адже тут переконані, перемога кується в тилу. Вести бізнес в умовах воєнного стану ніхто не навчав, тому довелось адаптуватися. До роботи змогли повернутися практично в перші тижні війни, навіть попри те, що частина працівників вступила до лав ЗСУ або просто виїхала закордон.
«Наша продукція дуже важлива у ланцюгу продуктів харчування, тому що вони пакуються в коробки. І без нашої продукції дуже важко буде перевозити їжу. Тому ми прийняли рішення, що попри все ми працюємо, робимо те, що можемо» — повідомив перший заступник генерального директора Житомирського картонного комбінату Вадим Ліски.
А ось Львівська майстерня шоколаду у Житомирі ні на день не припиняла роботу. Кажуть, незважаючи на те, що багато працівників роз’їхались, закладу було важливо зустрічати гостей щодня. Ба більше, на базі свого закладу організували справжній гуманітарний штаб, де кожен охочий міг допомогти. Доки є можливість і ситуація в місті залишається стабільною, закликають увесь бізнес починати працювати.
«Сьогодні я б хотіла, щоб всі вже включалися в цей процес. 2-3 місяці і в нас можуть наступити дуже важкі часи. Нам треба виплачувати заробітну плату, пенсії. Ми маємо запустити економіку, щоб повернутися до нормального життя» — каже підприємиця Людмила Зубко.
Перемогти у цій війні буде важко без функціонування бізнесу, який дозволяє українцям забезпечувати себе та підтримувати Збройні сили України. Війна – це завжди боротьба за політичну і економічну незалежність. Звичайно, українці бачать перед собою лише перемогу, але відновлення роботи підприємств є запорукою стійкості держави та її спроможності протистояти агресору. Працюй заради перемоги