Ситуація з паливом у Житомирі та що очікувати далі
Вирішити ситуацію з пальним в Україні Верховна Рада обіцяла близько тижня тому. 7 днів минуло, а ситуація не змінилася.
У черзі стоять як легкові, так і вантажні автомобілі. Та для всіх однакові умови – 10 літрів в одні руки за наявності картки лояльності. Без неї бензину вам не бачити, а тим більше не вдасться залити пальне у каністри. В першу чергу, паливна криза виникла через питання логістики. Аби економічно вимотати росію у цій війні нам довелось відмовитись від їхніх нафтопродуктів, тому відтепер постачання пального очікують із Західної Європи, що й впливає як на термін доставки, так і на ціну
«В тому числі з Алжиру, з Італії, з Румунії, з Польщі, з інших країн Євросоюзу. Але це вже трішки інша ціна буде. Тут навіть Кабмін нічого не зможе зробити. Так, держава буде контролювати рівень націнок, всього іншого, але ми маємо розуміти, війна внесла корективи і в економічні схеми» — повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Якою саме буде ціна зараз спрогнозувати важко. Її формування залежить від закупочної вартості, логістики та націнки. Тому влада закликає бути до цього готовими. Окрім того ворог підступно лишає нас без запасів, знищуючи нафтобази своїми ракетами. Так, 11 днів тому було влучання у найбільше підприємство з виробництва нафтопродуктів в Україні в Кременчузі. До кінця року завод точно не зможе поновити свою роботу через серйозні пошкодження. Термінів, коли дефіцит з пальним вирішиться, не має. Очікують, появу бензину впродовж двох тижнів, та існуватиме певна пріоритетність у його розподіленні.
Що ж до Житомира, то запаси в першу чергу витрачають на забезпечення життя міста. Не забувають у країні і про посівну, яка цьогоріч зазнає значних проблем.
«Аграрії також забезпечуються. І правоохоронні органи. Ми всі чудово розуміємо, що зараз іде посівна. Дуже велика частка дизелю йде саме на посівну техніку» — сказав голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Наразі уряд активно намагається вирішити проблему дефіциту пального та вживає усіх можливих заходів. Кабмін планує спрямувати на ринок 70 тисяч тон бензину та приблизно 40 тисяч тон дизелю, щоб покращити ситуацію. А ось ціну намагатимуться тримати приблизно на одному рівні. У разі виявлення занадто високої вартості радять звертатися до правоохоронних органів. Водночас влада закликає людей ставитись до ситуації з розумінням та з розумом підходити до закупівлі пального