У Житомирі запрацювала мультидисциплінарна команда: фахівці працюють із переселенцями
Мультидисцплінарна команда у Житомирі працює трохи більше тижня та за цей час допомогти встигли 16 переселенцям. Усі вони приїхали до нашого міста із найгарячіших точок України й потребують всебічної допомоги.
«Ми ніколи не їдемо в сім’ю з пустими руками. Тому, що завдяки центру, завдяки Юнісеф ми маємо і будемо мати гуманітарну. Це продукти харчування, це ігри, це одяг» — розповіла керівниця мультидисциплінарної мобільної команди Ольга Колоша.
Та це лише маленька частина того, що робить мультидисциплінарна команда. Вона складається із декількох фахівців: психолога, юриста та лікаря. Кожен із них проводить бесіду із людьми і визначає нагальні потреби, а вже потім скеровують до відповідних служб.
«Ми стараємося діяти швидко, перенаправляти людей швидко, щоб вони не загубилися у нашому місті» — додала керівниця мультидисциплінарної мобільної команди Ольга Колоша.
Так, наприклад батькам не варто боятися за освіту дітей, малих обов’язково влаштують у навчальні заклади міста й зокрема допоможуть із іншими юридичними питанням. За потреби можуть допомогти відновити документи.
Та завдання команди зробити свою допомогу не лише фаховою, але й комфортною для людини. Саме тому мультидисциплінарна команда — мобільна. Тобто, виїжджає до переселенців у те місце, де вони комфортно почуватимуть себе під час спілкування.
«Люди, які переїхали з міст, де ведуться військові дії мають певне психологічне навантаження або кризу і виявити її, це моє першочергове завдання» — каже психолог Наталія Гейна.
«Ми можемо приїздити і на квартиру, таке було. І ще ми можемо зустрічатися в парку. Таке теж було. Ми зустрілися у парку, сиділи у парку на лавочці і людині від цього ставало просто набагато легше» — додає керівниця мультидисциплінарної мобільної команди Ольга Колоша.
Й що не менш важливо, усі розмови проводяться конфіденційно. Зокрема люди мають можливість виговоритись психологу про пережите та запитати поради як для себе, так і для своєї дитини.
«Дівчинка мала клаустрофобію, ще й підвал був мало освітлений, у неї було відчуття страху. Батьки дзвонили, запитували як поводити себе у такій ситуації з дитиною. У нас є певні поради, ми говоримо як дихати, у що можна погратися, що говорити дитині під час тривоги і після» — розповіла психолог Наталія Гейна.
Разом з тим, якщо потрібна перша медична допомога, її теж зможе надати мобільна бригада. Медик команди розповідає, опісля переселенцям знаходять нового сімейного лікаря, аби вони могли продовжити лікування. Днями одній із жінок допомогли знайти онколога, у якого вона уже повноцінно отримує вузьку медичну допомогу.
Загалом по області 4 таких команди. Проєкт вдалося реалізувати завдяки благодійному фонду «Українська фундація громадського здоров’я» та ЮНІСЕФу. Саме вони фінансують усю допомогу внутрішньо-переміщеним особам.
Звернутися за допомогою можна за телефоном 063-354-65-20. Та незабаром для внутрішньо переміщених осіб додатково створять номери, а у команди з’явиться більше можливостей у гуманітарному напрямку. Адже до Житомира від благодійного фонду знову їде допомога