Житомирська область готова приймати підприємства з постраждалих областей країни

Три місяці війни вдарили практично по кожній сфері бізнесу в Україні та завдали державі втрат у сотні мільярдів доларів. Однак економіка держави має працювати за будь-яких умов. Урядом затверджено та введено у дію Програму щодо тимчасового переміщення підприємств з постраждалих під час війни регіонів. Житомирщина також ввійшла до переліку спроможних приймати нові потужності. 

«Житомирська область не була включена, так як на території області йшли бойові дії. І вже приблизно 10 днів назад область все ж включили. Віталій Іванович Бунечко допоміг. Зараз вона вже є в списку» — сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Наразі місто може приймати підприємства з постраждалих областей України. Зокрема, на сьогодні вже сформовано базу виробничих, торговельних, складських та офісних приміщень, які готові до здачі в оренду або продажу. Окрім того для зручності створили спеціальний телеграм-канал.

«Це такий зв’язок між можливостями Житомира і тими, хто хоче переїхати. Там є перелік приміщень, земельних ділянок, які можуть розглядати ті підприємства. Після цього ми вже пропрацьовуємо з кожним окремо» — додав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Зараз до нашої територіальної громади переїхало вже 4 підприємства. Серед них 2 з Харкова, інші – з Чернігівщини та Сходу. Це інноваційні сучасні суб’єкти господарювання середнього бізнесу. 

«Одне підприємство з будівництва невеликих будинків. Вони їх роблять саме у заводських умовах. І одне велике українське підприємство по 3D-принтерам. Ми допомагали з перевезенням, надавали транспорт, перевозили їх з Харкова. В низ близько 60-ти великих принтерів і це одне з найбільших підприємств в Україні, яке займається таким напрямком» — розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Підприємства у самому ж Житомирі також значно відчули негативний вплив воєнного стану. Чимало з них опинилися за межею потреби, адже в першу чергу зараз підтримують критично важливі напрямки. Найбільше постраждав малий бізнес. 

Загалом підтримку у переїзді та виділенні транспорту надає держава. В залежності від розмірів підприємства цей процес може займати як 2 дні, так і декілька тижнів. Та суб’єкти господарювання нашої громади, які мають у власності вільні приміщення, також можуть допомогти бізнесу, який виявить бажання релокуватись до Житомирської громади. Для цього необхідно заповнити форму, яка розміщена на сайті міської ради