У Житомирі для людей, які потребують допомоги безкоштовно готують обіди
Усе приготовлено з любв’ю і силами волонтерів. Дівчата перераховують, чим сьогодні обідатимуть містяни, які потребують допомоги. Пані Станіслава каже, сама житомирянка й справлятися самотужки стає дедалі важче, на гарячі обіди сюди приходить уже понад місяць і щоразу кухарі дивують різноманітністю страв.
«Борщі дають, супи дають, розсольники, капустняки, всяке різноманітне. На друге і рис, і макарони, і картоплю, там є м’ясо» — розповіла Станіслава Батуріна.
Серед тих, кого підтримують благодійники є і переселенці. Бабуся Надя переїхала із столиці у Житомир три місяці тому. Розповідає, жила там сама, без підтримки, а тут же волонтери усіляко допомагають.
Загалом у Житомирі гарячими обідами годують за чотирма адресами: на вулиці Вокзальній, в садочку, на провулку Художника Канцерова та вулиці Святослава Ріхтера. Над останньою шефство взяла одна із піцерій міста. Керуюча закладом розповідає, спершу кількість людей у рази була більшою.
Готувати безкоштовні обіди для людей Оксана із командою почали ще із другого дня війни, тоді без уваги не залишали нікого: організовували їжу для військових, тероборони, нацгвардійців, згодом для біженців та пенсіонерів й нині основна увага прикута саме до тих, кому важко впоратися самотужки.
Та й самі пенсіонери зізнаються, безкоштовні обіди дозволяють заощадити кошти, на які вони можуть купити ліки.
Із часом прогодувати усіх самотужки стало важко, але Оксані вдалося виграти американський грант, який нині покриває частину витрат.
Коли кількість обідів перевалювала за тисячу не вистачало рук, каструль та продуктів, тоді допомагати почали усі небайдужі, з міста звозили кухонне приладдя й навіть підключилися підприємці із інших регіонів. На волонтерських засадах допомагати готувати почали й містяни і хоча кухня невелика, зізнається Оксана, але як то кажуть, де згóда, там і догóда. Зараз колектив уже не розлучний, адже біля плити вони разом проводять час з ранку і до ночі.
Загалом зараз у Житомирі безкоштовні обіди отримують понад пів тисячі людей. Ними опікується територіальний центр, власне там, якщо ви потребуєте допомоги і потрібно зареєструватися.
Нині волонтери справляються своїми силами, із потреб — борошно, один із власників хлібного заводу безкоштовно надає для людей хліб, тож у відповідь хочуть допомогти і йому