Пам’ятники Героям за кошт міста та програма національного супротиву: за що голосували депутати
Напередодні сесії місцева влада зустрілася із сім’ями загиблих на війні військовослужбовців. У рідних запитували чи згодні вони, аби у кожного Героя стояв пам’ятник єдиного стандарту.
«Ми не мали права виносити таке рішення без згоди сімей, без згоди рідних. Вчора вони на це погодилися. Їм потрібно приблизно тиждень-10 днів для того, щоб відпрацювати єдиний макет» — сказав міський голова Житомира Сергій Сухомлин.
Вирішувати як має виглядати пам’ятник будуть теж рідні загиблих, завдання міської ради — допомогти фінансово й сьогодні депутати одноголосно прийняли рішення, що після затвердження макету, на кожен пам’ятник буде виділено по 50 тисяч гривень. Загалом нині на це передбачили 5 мільйонів гривень. Міський голова каже, передусім таке рішення прийняли, аби у батьків чи дружин, які не мають можливості встановити своєму Герою великий пам’ятник не відчували нерівність серед інших.
«Всі Герої, які загинули — вони однакові, вони все одно Герої і тут не можна мірятися пам’ятниками. Тому батькам, рідним, було запропоновано єдиний стандарт і для того, щоб воно виглядало як військове кладовище, і щоб у нас не було нерівності серед хлопців і дівчат, які загинули» — додав міський голова Житомира Сергій Сухомлин.
Водночас, військове кладовище — місце, де житомиряни завжди ушановуватимуть пам’ять полеглих за нашу свободу Героїв, це місце, де діти будуть бачити, хто за їхнє майбутнє віддав життя.
Загалом нині понад 70 житомирських сімей втратили своїх рідних на війні. Усім їм виплачуватимуть по 100 тис. грн, аби хоча б фінансово підтримати.
Під час позачергової сесії чиновники затвердили і програму національного супротиву. Передбачається, що з бюджету міста за потреби виділятимуть кошти для військових, нових формувань, які стають на захист міста, тероборонівців, переселенців, а також кошти використовуватимуть для формування стратегічного запасу ліків та оборони міста