100 днів війни на Житомирщині: руйнування і початок відновлення
Житомирщина одна із перших взяла на себе удар рашистської орди. Наш регіон зазнав майже 100 ракетно-бомбових ударів. За словами начальника обласної військової адміністрації Віталія Бунечка було 9 окупованих населених пунктів. Нелюди зруйнували тисячі доль, а у 36-ти людей відняли найцінніше — життя. Крім того, ворог зруйнував тисячі об’єктів цивільної і військової інфраструктури.
«В області вже постраждали понад 2 тисячі 600 об’єктів. Найбільше пошкоджено житлових будинків, їх частка складає 87 відсотків. Знищено або пошкоджено 2 тисячі 170 приватних житлових будинків, 108 багатоповерхівок, 71 заклад освіти (2 зруйновано вщент), 25 медичних закладів, 32 культурних. 168 будівель зруйновано повністю» — повідомив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
Розказати про життя регіону за 100 днів вирішили саме в Овручі. Тут за одну повітряну тривогу «прилетіло» 11 ракет. росіяни зруйнували нещодавно реконструйоване приміщення центру зайнятості і десятки будинків пошкоджено, деякі з них зруйновані вщент. Зокрема, страшна і трагічна доля спыткала сім’ю Можаровських. В одну мить перестали битися серця 3-х невинних людей.
Донька загиблої вирішила, аби на місці трагічної смерті її рідних тепер стояв пам’ятник. Поруч із будинком Можаровських на 30 сантиметрів від’їхала стіна у помешканні доньки пана Миколи. Чоловік розповідає, коли вибухнуло у підвалі було 6-ро дорослих і 4-ро діток.
Житомирщина має свою історію маленьких перемог. Важливо було у перші дні рятувати критичну інфраструктуру. Це і робили влада разом з військовими.
Також Житомирщина доклала зусиль, аби відновити електропостачання на Чорнобильській АЕС. Також Житомирщина доклала зусиль, аби відновити електропостачання на Чорнобильській АЕС.
Хвилюючим питанням для прикордонних областей, в тому числі і Житомирщини, є переміщення білоруських військових і техніки у прикордонні. Та очільник області запевнив — ми готові у разі чого дати гідну відсіч.
Життя завжди перемагає смерть. Тому зараз Житомирщина починає потроху оживати і латати рани від ударів ворога. Наш регіон за попередніми підрахунками постраждав на понад 2,5 млрд. Наразі ведуться активні перемовини з країнами світу. Зокрема, Естонія вже погодилася допомогти у відбудові Житомирщини. Також уряд виділив 100 млн гривень для першочергових потреб області.
«За цей час вдалося замінити вже понад 200 вікон, які були пошкодженні, а деякі взагалі повилітали від вибухових хвиль. У Житомирі продовжується встановлення нових вікон у 2-й міській лікарні імені Павлусенка та пренатальному центрі, а також в адміністративних приміщеннях та будівлі Житомирського окружного адміністративного суду в центрі міста. На території області вже було влаштовано 5 тимчасових переправ замість зруйнованих під час війни мостів» — розповів начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
І так, як Житомирщина прихистила майже 100 тисяч вимушено переміщених осіб, у обласному центрі і в Коростені для них побудують багатоповерхові будинки.
За ці 100 днів війни керівництво області налагодило співпрацю з Міжнародними організаціями, що дозволить залучити додаткових 200 млн гривень у бюджет. Ми живемо, відновлюємо і працюємо, аби наближати нашу перемогу