На Житомирщину із візитом прибув перший віце-президент парламенту Естонії Ханно Певкур

Свій візит в Україну Ханно Певкур розпочав із Житомира. Найперше на власні очі він побачив зруйнований 25-й ліцей, який як ніщо демонструє цинізм ворога. 

«Ця школа, те, що ми бачимо тут це очевидно є злочином, варварством, який зробила російська армія в Україні» — сказав перший віцеспікер парламенту Естонії Ханно Певкур.

Нині сумнівів щодо того чи візьметься Естонія за відбудову Житомирщини немає. Візит першого віцеспікера парламенту це остаточно довів, напередодні свої наміри підтвердила і очільниця МЗС Естонії Єва-Марія Лійметс, яка теж прибула в Україну на переговори. Загалом область уже кілька разів відвідували посли і чиновники країни. 

«І він розпочинає свій візит із Житомирської області, оскільки Естонія одна із перших країн, яка відгукнулася на заклик Президента Зеленського до відбудову. І не просто відгукнулася, а конкретно назвала область. Це наша Житомирська область, яку Естонія сьогодні береться відбудовувати» — повідомив народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

«Те, що ми всі разом сьогодні тут і Естонська столиця, посольство, депутати Верховної ради, місцевий Уряд – це є хорошим знаком, що ми активно працюємо для початку всіх деталей початку процесу відбудови» — додав Надзвичайний і повноважний посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.

Власне активні візити в область перш за все для того, аби не гаявши часу після закінчення війни приступити до відновлення області. Нині головне завдання розрахувати скільки потрібно коштів на розбудову пошкодженої та знищеної інфраструктури, а також на яких питаннях в технічній та юридичній площині треба зосередитись. Як от наприклад зруйнований міст у Малині. Він входив у програму «Великого будівництва», але тоді його мали реконструювати, нині ж усе потрібно робити із нуля.

«Власне зараз говорити про якийсь конкретний бюджет ще зарано, відповідно як наприкладі цього мосту спершу існував проект реконструкції мосту до війни. Це була одна сума. Зараз ми розуміємо, що відновлення буде вже суттєвіше і це будуть інші бюджети. Власне Естонія мусить насамперед зрозуміти й оцінити. Але основне в чому Естонія запевняє українців, що вона точно буде залучена, вона буде підтримувати Україну» — сказав перший віцеспікер парламенту Естонії Ханно Певкур.

В Естонському уряді нині на розгляді 15 об’єктів, які необхідно відбудувати, а це сотні мільйонів євро. Тому, щоб зробити це ефективніше, інші країни теж планують залучити до співпраці, адже на Житомирщині місцями досить суттєві руйнування. 

«Це не так, що вся Естонія має відновити усю Житомирщину, але Естонія виступає як нашим ембасадором, нашим послом Житомирщини у світі. Треба розуміти звичайно, що масштаб на Житомирщині немалий руйнувань і це одна із тих областей, яка постраждала дуже точково, але в багатьох місцях: 9 мостів зруйновано, дуже багато інфраструктури зруйновано» — розповів перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Сьогодні у делегації присутній і підприємець із Естонії, який не лише може долучитися до розбудови, а й у майбутньому створити тут бізнес та робочі місця.   

«І власне сьогодні у складі естонської делегації також є підприємець із Естонії. Ми його включили не тільки для дотого, щоб показати можливий відбудовчий потенціал, але щоби у підсумку залучити якісь інвестиції у регіон, що буде виграшно для обох сторін» — сказав Надзвичайний і повноважний посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск