У Житомирській ОВА підписали меморандум із ЮНІСЕФ: що це означає
ЮНІСЕФ допомагають Україні і, зокрема, Житомирщині із перших днів війни, на Сході ж — із 2014 року. Із початком широкомасштабного вторгнення уже більше 3-х тисяч сімей отримали від благодійної організації по 25 тисяч гривень фінансової підтримки. Меморандум, який підписали цього разу закріпив співпрацю.
«Я казав, безумовно, нам би надзвичайно важко було виживати без міжнародних партнерів і зокрема без ЮНІСЕФ, яке від початку війни, яке нас підтримує дуже добре» — сказав голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні запевняє, підтримувати у нашій державі будуть кожну дитину, усіх, хто цього потребує, без виключення.
Особлива увага приділятиметься дітям, які найбільше постраждали через війну. Аби краще знати потреби, керівництво ЮНІСЕФу регулярно приїздить в Україну, аби удосконалити свою допомогу.
Також фонд уже розробляє план дій як допомогти біженцям, які по троху повертаються в країну. Зосередитися планують перш за все на адаптації дітей та поверненні їх до звичайного життя.
«Для нас надзвичайно важливо підтримувати кожну дитину, тому будемо працювати і в Україні, і з іншими країнами, – каже регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Азії Афшан Хан. – Ми розуміємо, що скоро багато сімей будуть повертатися, і їм потрібна буде підтримка для того, щоб повернутися до нормального навчального процесу, до отримання медичних послуг. Саме тому ми співпрацюємо з місцевою владою, місцевими муніципалітетами, бізнесом, громадянським суспільством для того, щоб створити ці умови і діти могли легше адаптуватися до нормального життя» — розповіла регіональна директорка ЮНІСЕФ у країнах Європи та Азії Афшан Хан.
Загалом під час війни Житомирщина отримала від Фонду близько 200 тонн гуманітарного вантажу. Також організація надала 4 лікарням області дизельні генератори та ще 5 у нове пологове відділення в Коростені