У Житомирі на одну вакансію припадає до 10 людей: на яких робітників найбільший попит

929

До тридцяти людей претендують на одне робоче місце. Такі дані наводить центр зайнятості загалом по Україні. Попит на роботу суттєво перевищує пропозицію, а тим хто, має роботу, подекуди знизили зарплати. У Житомирі ж на одну вакансію припадає до 10 людей. 

«У Житомирському міському центрі зайнятості зареєстровано 202 вакансії, а безробітних 1537, якщо говорити так чітко, то це фактично на одну вакансію претендує 8 пошукачів роботи. Це значне навантаження. Якщо брати попередні роки, це була одна на двох, або навіть один на один» — повідомила заступник директора Житомирського міського центру зайнятості Жанна Титаренко.

У порівнянні із минулим роком попит на працівників зменшився удвічі. За останні 5 місяців послугою у центрі зайнятості скористалися майже 4 з половиною тисяч осіб, нині на обліку 1200 людей офіційно безробітних. Із них 131 людина – переселенці. Та із них уже 81 знайшли роботу. У міському центрі зайнятості кажуть, зараз є неабиякий попит на медичних працівників, але водночас немає й тих, хто шукає таку вакансію. 

Та є багато вільних вакансій продавців, слюсарів, машиністів екскаваторів та кранів. А от йти на таку роботу хочуть не усі. Із травня в Україні почав діяти новий закон: якщо людина маючи офіційний статус безробітного за 30 днів так і не влаштувалась нову роботу по спеціальності, то у центрі зайнятості пропонуватимуть іншу, яка не потребує професійної підготовки та відповідної кваліфікації

Ми поцікавилися і яка ситуація із роботою в області. Так, за 5 місяців послугами служби зайнятості скористалося близько 28-ми тисяч людей. 

Загалом із початку року понад 5 тисяч 600 жителів регіону таки знайшли роботу. 

Станом на сьогодні нових робітників шукає понад 300 підприємств, загалом вільно — 682 місця. Ринок праці нині потребує швачок, підсобних робітників, кухарів, вантажників та водіїв. Зарплата різноманітна: від мінімальної й до 45 тисяч гривень. Шукають роботу в області і внутрішньо-переміщені особи. 

Із переселенців — 182 людини уже знайшли роботу. У службі зайнятості відмічають, найбільше до них звертаються внутрішньо-переміщені з Донеччини, Київщини і самої столиці. А щоб отримати статус безробітного й фінансову підтримку, потрібно звернутися у найближчий до вас центр зайнятості. Із собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, документи про освіту та трудову книжку. Водночас шукати вакансії стало  простіше - у Телеграм-каналі державного центру зайнятості «Робота  зараз». Там щодня оновлюється їхній перелік. А ті, хто з-під обстрілів тікав без документів, може звільнитися дистанційно і стати на облік