У Житомирі триває підготовка до навчального року: обмеження та умови
Близько місяця тому під звуки сирен та на тлі руїн у багатьох містах України пролунав останній дзвоник. Та вже зараз почалась підготовка до нового навчального року. Цьогоріч з 1-го вересня школярі мають вийти на очне навчання. Однак за певних умов.
«Першочергово вони пов'язані з безпекою, яка повинна бути забезпечена кожним закладом, кожним керівником для того, щоб розпочати в безпечних умовах. Це зрозуміло, що це ті найпростіші сховища, які сьогодні є» — повідомила перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.
Зокрема у Житомирі тимчасові сховища наразі має 21 заклад із 33. З решти 4-ри вже підписали договори про співпрацю, відповідно їхні учні зможуть навчатись на базі більш безпечних шкіл. Окрім наявності самого укриття, мають бути зроблені запаси речей першої необхідності.
«Обов’язково повинен бути і запас води, і відповідно має враховуватись температура повітря. М’яким інвентарем ми на сьогодні вже запасаємось. Ми збираємо і ковдри, і карімати, і меблі, які є, також ковролін за потреби. Кожен по-своєму розміщує те, що їм потрібно» — додала перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.
Обов’язковими також є засоби гігієни, зокрема облаштують санвузли. Усе необхідне заклади освіти намагаються знайти самі, однак за потреби звертаються й до волонтерів. Та зараз в першу чергу освітяни готуються до проведення мультипредметного тестування. У Житомирі наразі відкрито 6 пунктів, кожен з яких також відповідає вимогам безпеки.
Повномасштабне вторгнення наклало свій відбиток і на шкільну програму. Окрім виключення російської мови, зміни стосуватимуться абсолютно усіх предметів. Для їх модернізації створено щонайменше 18 робочих груп, також буде посилено національно-патріотичне виховання.
Міносвіти наразі опрацьовує питання друку нових підручників до початку навчального року. Окрім того наразі триває етап прийому заяв на вступ до першого класу, який триватиме до 1 липня. Та динаміка прийому цьогоріч з очевидних причин значно повільніша, аніж у минулому році.
«Сьогодні ми можемо тільки у відсотковому відношенні сказати на скільки набір виконано. Десь до 60-70% і це загально по закладам загальної середньої освіти по місту. Якщо говорити про окремі, то деякі вже 100% набрали, а деякі ще набирають. Є в електронній черзі дуже багато зареєстрованих» — розповіла перша заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.
У житомирських школах новий навчальний рік розпочнеться для 96-ти дітей з родин ВПО, а найперший дзвоник пролунає для 36-ти переселенців, однак їхня кількість може збільшитись, адже прийматимуть заяви на вступ і після 1-го липня. Та у Міністерстві освіти наголошують, попри те що державна освіта значно постраждала від війни, новий навчальний рік має розпочатися вчасно для всіх українців, де б вони не знаходилися та в якому становищі б не опинилися