На Житомирщині заміновано більше 6 тисяч гектарів: над зачисткою працюють 11 саперів
Звуки вибухів хлопцям доводиться чути по декілька разів на день. І все це завдяки приходу рашистів на наші території. Щодня 6 днів на тиждень вони одягають близько 25 кілограмів екіпіровки та під пекучим сонцем шукають вибухонебезпечні предмети, аби зробити наші землі безпечними.
Ось ця територія вже є розмінованою та безпечною, а ось вже за цією натягнутою стрічкою починається територія роботи піротехніків. Вони працюють чітко по вказаним смугам, а у разі виявлення небезпечного боєприпасу ставиться спеціальна мітка. Загальна площа ділянки близько 12 гектарів. На ній піротехніки працюють з понеділка і за цей час знайшли 3 вибухонебезпечні боєприпаси
Один такий снаряд від РСЗВ «Ураган» у разі детонування розлітається щонайменше на 200 метрів. Однак ці боєприпаси не найстрашніше, що доводилось знаходити саперам.
«Багато знешкоджували ракет «повітря-повітря», як і наших, так і окупантів. На території області масово йшли повітряні бої, багато ракетних боєприпасів, таких як Р-77 не спрацьовували, не знаходили ціль, падали на території області. Таких випадків було дуже багато. Ще коли працювали на території звільнених сіл Народицької громади, які були окуповані, стикалися з танковими мінами, з танковими мінами, які були встановлені з використанням мінних сюрпризів» — розповів начальник відділення групи піротехнічних робіт Олександр Павленко.
Багато боєприпасів саперам довелось бачити вперше. Зізнаються, за ці 4 місяці війни досвіду отримали більше, ніж за увесь час служби. Однак шляху назад немає. Вони знають для чого і для кого роблять свою роботу. Та усіма можливими способами намагаються убезпечити як місцевих, так і власні життя.
Пізніше усі небезпечні боєприпаси будуть знищені на віддаленій від населених пунктів території. Загалом унаслідок перебування рашистів на півночі нашої об ласті замінованими досі залишаються щонайменше 6 000 гектарів і очистити їх до кінця року не зможуть.
«Процес розмінування дуже складний. Як я вже казав, спочатку робиться нетехнічне обстеження, потім планове технічне обстеження і кінцевий момент – розмінування: підняття з ґрунту і його подальше знищення. Це достатньо довгий і кропіткий небезпечний процес. В нас є відповідний графік проведення робіт по Житомирській області і ми плануємо закінчити цю роботу у третьому кварталі 23-го року» — повідомив заступник начальника ГУ з реагування на надзвичайні ситуації ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Олег Держанівський.
Наразі із небезпекою на землі борються 11 піротехніків, однак такої кількості на таку величезну площу не вистачає, тож штат доводиться поповнювати.
Саме ці люди на рівні із нашими Збройними силами щоденно наражають на небезпеку себе заради нас. Та при цьому залишаються в затінку. Однак ви також можете полегшити їм роботу