У Житомирі пройшло благодійне свято для дітей, що тікали від війни (ВІДЕО)

У Житомирі вчора провели захід для дітей-переселенців. «Щасливе дитинство України» — це не просто назва свята, це мрія кожного з нас вже майже пів року. Після початку повномасштабного вторгнення Віка з маленькою сестричкою Дарією були змушені втікати з Ірпеня до бабусі. У їхній будинок, школу та садочок влучили російські ракети.

«Настала така ситуація, в нашій Україні настала війна. І ми приїхали сюди», — каже переселенка з Ірпеня Вікторія.

На святі діток веселили аніматори-супергерої та працювало безліч локацій: малювали на тілі, грали на музичних інструментах і розважалися з ручними голубами.

«Мені сподобалось як папуга сідає», — ділиться враженнями дитина-переселенка Віолета.

Також дітки могли пограти на музичних інструментах і відвідати майстер-класи з ліплення пластиліном. Дівчаткам ще й заплітали волосся. Не забули і нагодувати малюків – безкоштовно роздавали морозиво, поп-корн і солодощі. Маленька Алісія каже, найкраще на святі – дивитися як готують солодку вату.

«Сьогодні я їла поп-корн, морозиво, а потім солодку вату. Найкраще дивитись як роблять вату», — говорить дитина-переселенка Алісія Ковальська.

Однією з улюблених локацій малюків була поліцейська машина. Там вони приміряли бронежилети та каски, фотографувалися зі щитами та за кермом автомобіля. Найбільш сміливі навіть говорили в гучномовець.

«Часто ми долучаємось до таких заходів, де ми демонструємо дітям спец-одяг поліцейський, спец-засоби, якими користується поліцейський при несенні служби. Дітям дуже цікаво, патрульний автомобіль привертає багато уваги, говорять діти через гучномовець, вмикають сирени», — каже старший лейтенант поліції Богдан Нагієв.

Діти повинні залишатися дітьми. Це твердження загальновідоме та актуальне у всі часи. Тож проводити такі свята зараз украй важливо – каже матуся, що була змушена тікати з сином із Мелітополя.

«Діткам це треба, їм це подобається, вони відволікаються. Вони почувають себе дітьми», — розповідає переселенка з Мелітополя Катерина Воічко.

Свято проходило у три етапи, щоб охопити якомога більше малечі. Загалом на захід запросили понад 300 дітей.

«Управління культури Житомирської міської ради сьогодні запросили на заходи лише дітей, які тимчасово перебувають у Житомирі. Безмежно радіють і батьки, і діти. Управління Житомирської міської ради вважають, що такі заходи потрібні тому, що вони зараз емоційно підтримують дітей. Діти повинні мати нормальне дитинство», — повідомила начальниця управління культури у Житомирській області Ілона Колодій.