Рятувальник зі столиці біжить ультрамарафон вдячності: фінішуватиме у Варшаві (ВІДЕО)

347

Мінімум підготовки та максимум бажання. Це про Володимира Сковородку – рятувальника зі столиці. Чоловік захотів віддячити польським колегам за допомогу українській ДСНС та жінкам, яких вони прихистили у себе із перших днів війни. Тоді і з’явилася ідея пробігти ультрамарафон вдячності із Києва та фінішувати у Варшаві. Житомир зустрічав спортсмена у суботу.

«Третій день. Це 170 кілометрів уже, ще сьогодні по плану потрібно пробігти 10 кілометрів», — розповідає Володимир Сковородка, який біжить ультрамарафон.

Щодня український вогнеборець пробігає 61 кілометр й лише тоді дає собі час на відпочинок, аби ранком знову бігти.

«Кожен день ультрамарафон це дуже тяжко і особливо перших чотири дні це дуже тяжко для організму, це великий стрес», — зазначає Володимир Сковородка, який біжить ультрамарафон.

Володимир Сковородка дав собі лише два тижні, аби подолати майже 800 кілометрів й фінішувати у Варшаві саме 24 серпня на День Незалежності України.

«Я не можу щось зробити інакше ніж подякувати своїм характером, своїм потом, кров’ю польському народу», — говорить Володимир Сковородка, який біжить ультрамарафон.

Поділитися своїм потом і кров’ю може кожен охочий. Упродовж всього шляху до Володимира підключаються колеги, спортсмени та просто небайдужі, які певні кілометри розділяють на усіх.

Супроводжувати ультрамарафонця буде й реабілітолог зі столичного ДСНС, він слідкуватиме за здоров’ям спортсмена.

«Я поряд завжди тому, що я реабілітолог. Я до самої Варшави. Я реабілітує, щоб спортсмен відновлювався, прискорюю цей процес. Все, все, що може нога зімліти, ще може якийсь момент буде. Ми маємо це відслідковувати командно», — зазначає працівник ДСНС, реабілітолог Руслан Буток.

Присутність реабілітолога неабияк важлива, адже сам ультрамарафонець зізнається, через постійні обстріли й ліквідацію наслідків рашистських нальотів потренуватися було ніколи. З останніх пам’ятає як із смертельної пастки рятували маму й дочку. Тоді у операції був задіяний і Володимир.

А щоб урятувати ще більше життів під час ультрамарафону вдячності рятувальник планує зібрати 2 мільйони гривень, аби закупити обладнання для своїх колег.

Начальник ДСНС у Житомирській області каже, цей 800-кілометровий пробіг вдячності важливий і для нашого регіону, адже рятувальники із Польщі неодноразово допомагали і нам.

Та якщо ви не змогли долучитися фізично, доєднатися до благодійного забігу можна і онлайн. Реєструєтесь на платформі «Ультрамарафон для всіх», обираєте собі дистанцію та внесок який бажаєте задонатити. Обов’язково пишете слова вдячності. Згодом ці слова друкують і несуть до столиці Польщі.