На Житомирщині викрили групу «фахівців» з оцінки нерухомості за зниженими цінами
Прибуткову схему оборудок з оціночною вартістю нерухомості у процедурах оформлення майна налагодили троє жителів регіону. Для цього кваліфікована приватна оцінювачка передала свій електронний ключ доступу до Єдиної бази звітів двом спільникам. А ті через «філію» у райцентрі Житомирщини розгорнули підпільну діяльність заниження вартості предмета оцінки за відповідні винагороди, які ділили між собою. Досудове розслідування вказаних фактів триває. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.
Махінації з неправдивими звітами про оцінку нерухомого майна для особистого збагачення оцінювачів викрили слідчі відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП Житомирщини за оперативного супроводу співробітників УСБУ в області та за процесуального керівництва регіональної прокуратури.
«Правоохоронці задокументували протиправні діяння за незаконною схемою, що діяла з кінця минулого року в одному із райцентрів Житомирщини і до якої були причетні житомирянка та двоє звягельчан. Відтак встановлено, що кваліфікована приватна оцінювачка майна у Житомирі територіально поширила свої послуги, залучивши до їх надання власного сина і його знайому. І хоча ті жодного відношення до такої діяльності не мали, підприємиця люб’язно дозволила їм користуватись її особистим ключем доступу до Єдиної бази даних звітів про оцінку. За це підприємиця отримувала майже половину від підпільного заробітку», – йдеться у повідомленні.
Відтак потенційні клієнти звертались за відповідними послугами до «філії», яка функціонувала у м. Новограді-Волинському. А «компетентні» оцінювачі, а заразом і фігуранти досудового розслідування, за домовлену винагороду допомагали знизити справжню вартість нерухомого майна умовно до 25 відсотків. Відповідні звіти, на яких ґрунтувались подальші нотаріальні правочини із земельними ділянками, автомобілями тощо, і вносились до бази. Таким чином, суми, які не отримувала держава, осідали в кишенях махінаторів.
Правоохоронці провели низку санкціонованих обшуків, у тому числі в офісних приміщеннях, де реалізовувалась схема незаконного збагачення фігурантів. У результаті було вилучено речові докази протиправної діяльності, по яким нині слідчі призначили відповідні експертні дослідження.
Досудове розслідування триває за ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах…, вчинені особою, яка має право доступу до неї) та ч. 3 ст. 368-4 (Підкуп особи, яка надає публічні послуги) Кримінального кодексу України. У межах кримінальних проваджень призначені та проводяться необхідні подальші слідчі дії.