Арсеній Пушкаренко привітав із Днем Незалежності жителів Брусилівської громади (ВІДЕО)
Брусилівська громада опинилась за 15 кілометрів від активних бойових дій. Тут мало не кожен мешканець доклав надзусиль, аби допомогти своїй країні та своєму народу. Попри те, що постійно лунали вибухи та сирени, люди працювали безупинно. З нагоди Дня Незалежності України Народний депутат Арсеній Пушкаренко нагородив небайдужих жителів громади.
«І старости, і медики, і підприємці – всі ці люди згуртувалися, вся громада згуртувалася і допомагала. Я дуже пишаюсь і дуже щасливий тим, що зміг з цими людьми розділити сьогодні свято і подякувати їм. Найменше, що ми можемо зробити – це подякувати їм за героїзм», — каже Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Найближчим до ворога опинився Ставищенський старостинський округ. Очільник зізнається, навіть попри те, що на територію прилітали ракети, а зовсім поруч чутно було відлуння тяжких боїв, усі мешканці згуртувались та почали діяти з перших секунд.
«Були як одне ціле. Жодного я не почув, що ми робимо щось не так. Жодного разу не чув, що щось непотрібно. Було рішення прийнято. Копати яму, пісок в мішки набирати, копати окопи, переносити, поселяти, готувати, навіть організувати прання в тому самому дитячому садочку, харчування і інші процедури. Я знаю, що кожен з наших жителів вклав більший чи менший вклад в ту перемогу, яка вже почалася в нас», — говорить староста Ставищенського старостинського округу Олександр Замогильний.
На території округу розгорнули медичний пункт, облаштували операційну, зустрічали, годували та розміщували переселенців. А також надавали допомогу військовим. До робіт залучені були усі, від маленьких до великих. Включилися й усі освітяни. Вихователька місцевого дитячого садочку стала мамою не лише для своїх дітлахів, а й для усіх наших захисників.
«Найперше їм потрібно було добре слово, зустріти їх з посмішкою, з обіймами, нагодувати, як кожна мама свою дитину. Кажуть, чужих дітей зараз просто не буває. Для мене всі діти. Так мене й прозвали «мама Алла» всі бійці. Біженцям окремо ми додавали своєї сили, працювали з дітками психологи. Військовим допомагали їм і прати, і шити, і готували їжу», — каже вихователька ДНЗ «Калинка»Алла Жиліна.
Активно працював економічний фронт громади. Підприємці залишались на місцях та надавали свої послуги безкоштовно. Допомагали технікою, продуктами, матеріалами. Та головне, підтримували дух людей та підтримували державу фінансово.
«Не можна робити те, у що ти не віриш. З самого початку я ні на хвилину не сумнівалась в тому, що ми переможемо. Ми зробили насадження капусти, огірків. В чомусь були успішні, в чомусь не дуже. Але це нам допомогло згуртувати людей і дати їм надію на те, що все буде добре», — говорить директор ТОВ «БРУСВЯНА» Ліліана Дмитрієва.
Та все ж найбільше навантаження взяла на себе місцева лікарня, виявивши при цьому найбільший героїзм. В день до закладу надходило до 20-ти пацієнтів. Допомагали лікарям колеги з Київської області. Та кожен хворий залишився живим.
«Були й цивільні, й переселенці, були й іноземці. На 4 день до нас потрапила китайська сім’я. Двоє діточок, півтора місяці. Чоловік був поранений в спину, дуже важка травма. Ми також надавали допомогу, вчили китайську мову. Ви знаєте, нам не те що повезло, лікарі вже з досвідом, і хоча бойова травма має свою специфіку, але вони впоралися на «відмінно», — сказав заступник головного лікаря КНП «Брусилівська центральна районна лікарня» Омелян Картиш.
З нагоди свята в громаді згадали й тих, хто ціною власного життя виборював і продовжує виборювати нашу незалежність. Аби їхній подвиг пам’ятали віками, в Брусилові збудують невеличку капличку, яка стане нагадуванням про справжню вартість нашої свободи.
«Має бути Покрова наших воїнів. Є ікона Божої Матері, а під низом будуть вибиті імена тих, хто не повернувся. Жителів нашої громади, які не повернулися. І щоб люди, віддаючи їм шану, могли зайти, поставити свічечку і прочитати ці імена. Вони мають жити в історії, в нашому розумінні. Вони мають нагадувати наскільки небезпечною є наша байдужість та наша відповідальність», — розповідає Брусилівський селищний голова Володимир Габенець.
З початку повномасштабного вторгнення Брусилівська громада втратила 8 своїх синів і їхні імена вже будуть закарбовані в капличці назавжди. Довкола споруди також планується створити парк Захисників і захисниць України. В свою чергу Арсеній Пушкаренко запевняє, зберігати пам’ять про Героїв – одне з головних завдань влади, тому що саме їм ми завдячуємо нашою Незалежністю.