У Житомирі невідомий пошкодив дерева у сквері та на військовому кладовищі (ВІДЕО)

Зарубки на деревах у сквері, що на розі вулиць Лятошинського та Небесної Сотні, працівники «Зеленбуду» помітили сьогодні пообіді, під час чергових робіт на території.

«Мені повідомила майстер нашої дільниці десь близько 13-ї години. Я сказав викликати поліцію. Поліція вже щойно була, прийняли заяву і працюють», — заступник директора КП «Зеленбуд» Володимир Савченко.

Сквер був зданий в експлуатацію декілька років тому, а отже більшість дерев тут – молоді, віком близько 3-х років. В залежності від різновиду, збитки, завдані природі, стартують від кількох тисяч гривень за насадження.

Загалом у сквері нарахували близько 20-ти пошкоджених насаджень. Працівники підприємства кажуть, для дерева такі зарубки наче відрізаний палець у людини. Тож усіма силами намагаються врятувати природні ресурси.

«Це невелике пошкодження, може не призведе до втрати дерева. Заліпимо та наросте, все буде добре. Далі є трошки більші пошкодження. Будемо сподіватися, що вилікується і більше не буде такого», — каже озеленювач КП «Зеленбуд» Лариса Стужук.

Пошкодження «лікують» садовим варом – спеціальною сумішшю, що заживлює рани дерев. На повне загоєння необхідно близько місяця, однак гарантій немає. Пані Лариса працює на підприємстві вже 9 років, але такий вандалізм бачить вперше, тож не може підібрати слів.

Кривдник природи умисно ходив сквером та одне за одним сокирою шкодив дерева. Його дії зафіксували камери спостереження «Міського інформаційного центру». З відео видно, вандал – молодий чоловік, який, до того ж, порушував комендантську годину. Тож відеодокази передані до відповідних органів. Такі ж зарубки виявили й вздовж вулиці Небесної Сотні. Тут дерева вже більш «поважного» віку, однак для них такі рани також є небезпечними. Та й на інших вулицях міста комунальники помітили схожі сліди злочину.

Виявили пошкоджені дерева й на Смолянському військовому кладовищі. Вандал залишив зарубки на молодих дубах, висаджених в честь загиблих Героїв, кожному з яких присвячено іменну табличку. Деякі насадження, видно, люди вже намагались врятувати самостійно. Однак тепер за справу візьметься екологічна інспекція та відповідальні органи.