«Суперсильні» волонтери: молодіжний центр у Житомирі організував для благодійників «Спільнофорум» (ВІДЕО)

«Як правило волонтери дбають про всіх, а про них ніхто не дбає і цей захід для них дуже цінний», — каже директорка Молодіжного центру Вікторія Безсмертна.

Волонтерство – суперсила. Із таким гаслом два дні поспіль у молодіжному центрі проходив спільнофорум. На захід з’їхалося близько пів сотні благодійників. Для учасників запустили лінійку воркшопів, де вони між собою могли поділитися досвідом, розповісти, де черпати ресурси та головне, мали змогу відпочити від цілодобової роботи.

«Коли ти після 24 лютого постійно в цій волонтерській гонці, тобто ти постійно допомагаєш, підтримуєш і в якийсь момент ти ловиш себе на думці ну, уже складно. І почавши комунікувати з іншими волонтерами, і волонтерками, ми зрозуміли, що реально всі вигоріли, а зупинитися комусь важко. Тому оцей захід саме для цього, щоб так зупинити тих людей, які активні у волонтерському русі на два дні і створити для них простір поспілкуватися між собою», — говорить директорка Молодіжного центру Вікторія Безсмертна.

Дарина Іваницька із Коростишева, каже про спільнофорум дізналася із соцмереж й не мала сумнівів, що поїде. Сама нещодавно створила міні-центр, де із однолітками збираються на літературні вечори, влаштовують клуб дебатів та клуб вільної англійської, аби молоді було чим себе зайняти. У Житомирі ж ці два дні набиралася досвіду.

Сабіна, яка теж доєдналася до форуму розповідає, волонтерить ось уже 5 років, усьому навчилася у батька, який створив благодійний фонд

Але зізнається, за 5 років бувало різне й про вигорання знає не з чуток.

Поділитися своїм досвідом із молоддю у центр приїхала і виконавча директорка ЮНІСЕФ, разом із головою фонду в Україні. Робочий візит делегація розпочала у столиці й завершила Житомиром, де зараз зосереджена найбільша кількість їхніх ресурсів.

Учасники могли поставити їм свої питання та цікавило молодь не лише волонтерство. Наболілим виявилася еміграція закордон ще у довоєнний період і як цю проблему подолати.

«У нас, наприклад в США, 6 останніх років були жахливими. Було дуже багато проблем, політичних, економічних викликів. Дуже багато людей скаржилося і казали, що їм більше не подобається жити в нашій країні, але я всеодно бачу, що серед молоді, більшість людей намагаються боротися. Боряться із несправедливістю, із порушенням своїх прав і хочуть все таки кращого життя. Вони намагаються все таки цю країну змінити. Тому відповідаючи на твоє питання, потрібно мотивувати молодь змінювати щось у своїй країні, аніж тікати від проблем і намагатися зробити країну такою в якій ти хочеш жити», — каже виконавча директорка Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй ЮНІСЕФ Кетрін Расселл.

Й немає ідеальних країн, зазначив голова українського фонду й порадив не порівнювати себе із іншими, адже наша нація – унікальна.