У Житомирській області в минулому році захворіло на активний туберкульоз 405 осіб
Туберкульоз – залишається однією із важливих соціально-небезпечних хвороб всього людства. Це інфекційне бактеріальне захворювання, яке спричинене мікобактерією туберкульозу (паличкою Коха). Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Щороку в Україні від туберкульозу помирає близько 3700 осіб. Про це повідомляє Відділ епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань.
«В 2021 році в Житомирській області захворіло на активний туберкульоз 405 осіб, показник захворюваності становив 40,1 на 100 тис. населення (в 2020 році – 36,0), показник розповсюдженості хвороби становить 46,9 (в 2020 році – 50,7). Питома вага виявлених деструктивних форм туберкульозу складає 43,6% (в 2020 році – 40,8%)», – йдеться у повідомленні.
Зважаючи на тяжку ситуацію теперішнього часу – час війни, через часті переохолодження (тривале перебування у бомбосховищах, підвалах), тяжке нервово-психологічне перенавантаження, недоїдання, постійний стрес розуміємо, що кількість випадків захворювання на туберкульоз буде зростати.
Епідемічна ситуація щодо туберкульозу напружена, як серед цивільного населення так і серед військовослужбовців ЗСУ, оскільки особовий склад комплектується з населення країни і тісним чином пов’язаний з епідеміологічною та соціально-економічною ситуацією в Україні загалом. Тому дуже важливо знати, як вберегти себе та близьких від такого тяжкого захворювання.
Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування. Через те профілактику туберкульозу потрібно здійснювати комплексно.
Профілактика туберкульозу – це комплекс заходів спрямованих на попередження інфікування й виникнення захворювання. Ними передбачено ліквідацію джерела шляхів поширення та збільшення опірності організму до інфекції.
Профілактика туберкульозу є пріоритетною в системі державної охорони здоров’я і включає в себе наступні заходи:
- Вакцинація проводиться вакциною БЦЖ вже пологовому будинку на 3-5 день життя
- Періодичне проведення флюорографічного обстеження;
- Дотримання правил особистої гігієни;
- Не допускати переохолодження організму;
- Намагатися вживати в їжу продукти, збагачені вітамінами і мікроелементами;
- Вчасно лікувати супутні захворювання, не допускати їх переходу в хронічну форму;
- Відмова від шкідливих звичок;
- Дотримання режиму сну і відпочинку (не нехтуйте і дозованими фізичними навантаженнями);
- Дотримання здорового способу життя: відмова від алкоголю, паління, та наркотиків.
Піклуйтеся про своє здоров’я, адже туберкульоз – це одна з тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікуватися!