Усі житомирські школи змінять назву і стануть ліцеями: для чого це потрібно (ВІДЕО)

Від традиційних для нас шкіл І-ІІ та І-ІІІ ступенів доведеться відмовитися. Усі житомирські школи стануть ліцеями. Таких буде 32. Відповідно деяким навчальним закладам доведеться повністю змінити назву, тож ЗОШ №1 стане ліцеєм №4, Житомирська гуманітарна гімназія №1 матиме найменування ліцей №32, а Житомирський міський колегіум стане ліцеєм №34. Утім радикальних змін від перейменування не станеться, це потрібно зробити, аби не втратитид державну субвенцію.

«Ми зараз це робимо для того, щоб не втратити державну субвенцію, бо в нас всі школи мають 10-11 класи. По реформі це право мають тільки ліцеї», — каже директор департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук.

Державна субвенція – це заробітна плата педагогів. Тому і виникає необхідність змінити назви освітніх навчальних закладів, щоб отримувати гроші з держбюджету. Такі зміни стосуються не тільки Житомира, а й усієї України відповідно до прийнятого у 2017 році закону «Про освіту», де прописано, що із 1-го по 9-й клас учні здобуватимуть освіту у гімназіях, а вже повну загальну середню освіту старшокласники здобуватимуть у ліцеях. Але від цього якість освіти чи профільність не зміниться.

«У нас є профільність у кожному закладі згідно до законодавства. Ми її не змінюємо, вона є і працює в кожному закладі, і зараз усі ліцеї збергітимуть ту профільність, яка і була. Це спадковість, вони нічого не будуть міняти», — говорить директор департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук.

Й такі зміни не назавжди. Нині триває перехідний період до проведення профільної реформи у 2027-му році, коли усі ці етапи завершаться у місті, припускають, буде не більше 4-ох ліцеїв.

А вже коли визначаться із кількістю ліцеїв у місті, визначаться і з профільністю.