На Житомирщину із робочим візитом приїхав Народний депутат: люди просять допомогти із питанням зруйнованого житла (ВІДЕО)

«Гахнуло в очах, я такого не бачила. Я впала, коли чую мені на голову падає щось, а то рама з віранди вилетіла. Я приходжу вранці корову доїти, а тут нема куди зайти вже», — каже жителька села В’язівка Ніна Ніконенко.

Пані Ніна згадує як умить лишилася усього й ледве врятувалась сама. Бабуся у цій хатині прожила пів століття та за лічені хвилини, 7 березня її домівку як і сусідські знищили росіяни, і таких історій по району десятки.

«Сарая немає взагалі. Хату розбило, там треба капітальний ремонт, бабу вбило. Я сиджу у дочки як собака наче в будці, нема мені де ночувати. Куди мені звертатися, хто мені той ремонт зробить», — говорить житель села Селець Володимир Гамоля.

Давидки, Радча, Нова Радча, Залісся, Селець, у цих селах хати або пошкоджені, або ущент зруйновані. Люди кажуть, тільки почали робити ремонти у домівках, як прийшов «руській мір» і зараз живуть по сусідах у приймах.

«Тимчасово є де жити, але ж своє хочеться мати. Бо ж все було, а тут залишились без нічого», — каже жителька Народицької громади Тетяна Маркевич.

«В мене була вода у хаті, все, я відновила водопостачання, завела в приміщення, в гараж і я б хотіла там поставити якусь времяночку, щоб прати зимою. Машину мені пральну дали люди, вода в мене була, провела, розумієте. І потрібна компенсація, тому що грошей нема», — розповідає жителька Народицької громади Людмила Можевітіна.

Питання про компенсацію за втрачене майно тут наболіле в усіх. Люди бідкаються, первинний акт огляду комісія зробила, а оцінку втраченого майна не провели й досі. Кажуть, у які двері не стукали – скрізь тиша. Тож звернулися за допомогою вже до народного депутата.

«На сьогоднішній зустрічі в Народичах, яку я ініціював після приїзду на День прапора і я був в деокупованих селах, зустрічався з людьми. І там я почув таку проблему, що є затримки не те, що навіть з компенсацією чи з відновленням, а з обстеженням комісійним, і висновками комісій, і відповідно з оцінкою, щоб люди могли далі рухатися. Тому що вибачте з квітня місяця в деокупованих селах вже можна було зробити не поверхневе обстеження, а вже скласти акти і зробити оцінку», — зазначає народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Арсеній Пушкаренко каже, не міг не втрутитися у ситуацію, адже звернень у його приймальню щодо затримок компенсації чимало й що стосується оперативного відновлення держава фактично завершила, а щодо капітальних руйнацій, коли людям допоможуть не відомо, але головне не мовчати.

«З одного боку ми розуміємо, що в державі йде війна. Дуже обмежені можливості бюджету зокрема, але з іншого боку я особисто, як член парламенту бачу, що вже десь трошки починають чиновники в прийнятті рішень певних гальмувати», — додає народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Тож із людьми домовилися, що кожен в індивідуальному порядку письмово звернеться на ім’я нардепа, де пропишуть усі свої втрати.

«Я беру кожне ваше звернення. Індивідуально, не пакетом, не колективний і по кожному звернення, особисто, як народний депутат звертаюсь до Прем’єр Міністра, до Міністра регіонального розвитку, до Міністра фінансів і в обласну адміністрацію. Це ми робимо перший крок», — сказав народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Також у Народичах народний депутат передав від благодійного фонду «Чисті серцем» гуманітарну допомогу місцевій лікарні. У вантажі памперси для дітей та дорослих, миючі засоби та ліки для хворих. Директорка закладу каже, потреба є постійно, адже тут піклувалися не лише про хворих, а й про переселенців, тому запаси потрібно було терміново оновити.

«У нас фактично більше місяця жили переселенці із Радчі, із цих сіл, які були в окупації. Ну і ви ж знаєте, що таке діти, що таке жінки. Це і пральня працювала цілодобово, і харчоблок цілодобово, і їм треба помитися, і їм треба засоби гігієни, і так далі. Тому ми попросили, дякуємо їм, що відгукнулися, допомогли», — говорить директорка КНП «Народицька лікарня» Народицької селищної ради Марія Пащук.

У рамках робочого візиту в область Арсеній Пушкаренко завітав і в Овруч. Там наболілим лишається питання зруйнованого центру зайнятості. Нині служба відновила роботу та своє просторе приміщення довелося змінити на кілька маленьких кімнат. Завдяки гуманітарній допомозі працівникам дали меблі та комп’ютери, але умови, кажуть люди, непридатні, розминутися ніде, а людей, які шукають роботу все більше.

«В цьому приміщенні у нас працює спеціаліст із профорієнтації. Звичайно, місця дуже мало, тому що необхідне місце ще для тестування безробітних, для отримання інформації для опрацювання вакансій та послуг служби зайнятості і розмістити нам немає на сьогоднішній день де. Далі в нас є наступне приміщення, тут працює відділ по роботі з роботодавцями, теж працює три чоловіки і одній кімнаті», — каже заступниця директора Центру зайнятості Наталія Гуменюк.

«Ну на попередньому місці приміщення було більш просторішим. Тут ми перебиваємо з безробітними один одного, не дуже чутно і не комфортно, бо дуже багато людей. По 6 людей в кабінеті виходить», — зазначає провідний фахівець з питань зайнятості Оксана Мокійчук.

Народний депутат каже, це питання нині на стадії вирішення. Із відбудовою хочуть допомогти естонці.

«Я сьогодні працюю зокрема з Естонією над тим, щоб центр був відновлений. Або відбудований, або було знайдене інше приміщення і воно було капітально відремонтоване, щоб люди могли в нормальних умовах працювати з одного боку, а з іншого, щоб наші громадяни, які потребують роботи, або роботодавці, які працюють із центром зайнятості могли в нормальних умовах працювати, люди могли їх приймати. Ви знаєте, що питання центру зайнятості, це один із 15 об’єктів, які передані нашою областю Естонській Республіці до відновлення», — сказав народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.