Український народний танець переміг у Міжнародному фестивалі танців народів світу: серед учасників були і житомиряни (ВІДЕО)

325

Так починається виступ українців на конкурсі культур світу у Південній Кореї. Щоб показати наш незламний дух, молодь з усієї України зібралася, аби разом виступити на світовій сцені в рамках проекту «Мрія». Назва виникла після того, як 27 лютого ворог знищив найбільший у світі літак та появою гасла: «вороги знищили наш літак, але їм ніколи не знищити нашу мрію».

«Під цим гаслом ми вирішили зробити проект «Мрія» і вирішили з цим проектом по усьому світу представляти Україну, і також ми вирішили виконати танок, хоча це для нас щось нове зовсім було», — каже представниця організації «Світова молодіжна спільнота. Житомир» Ірина Ляденко.

Із Житомира участь у проекті взяло восьмеро дівчат та хлопців, загалом долучилося майже 40 з Києва, Хмельницького, Вінниці, Одеси та Харкова. Усі вони вихованці «Світової молодіжної спільноти», які регулярно займаються волонтерством. А от досвіду у танцях із них фактично ніхто не мав, але й це не зупинило молодь, бо ж знали заради чого це роблять.

«Всі свої сили вкладали тоді, на той момент, щоб представити нашу країну якнайкраще і показати усьому світові, що наша мрія не зруйнована, що ми можемо показати силу нашої Україну і просто хотілося зробити якийсь внесок», — розповідає учасниця проєкту «Мрія» Валерія Самчик.

На тренування потрібно було летіти у Франкфурт, тоді ж учасники зіштовхнулися із новими проблемами, багато хто не мав закордонного паспорту й ряду дозвільних документів, а із початку війни більшість була закордоном, тож з’їжджалася українська молодь у Німеччину з усіх куточків світу.

На усе про все в учасників було три тижні, коли ж команда була у зборі почалися виснажливі тренування з ранку до ночі, бо ж часу на підготовку майже не лишалося.

Народний український танець складався із двох частин, перша з них починається з мирної Батьківщини, і раптово спокійне життя перериває звук сирени, тоді на екрані з’являється коротке відео про війну в Україні.

Друга частина показує вже сильну країну. Виступ закінчується на фоні українського прапору завдовжки 10 метрів. Й усі зусилля молоді не були марними, вперше за історію конкурсу культур світу Гран-прі завоювала саме Україна. Коли ведучий оголосив команду-переможця, зал вибухнув оплесками, згадують дівчата. Тоді ж голова журі, сказав: «Команда «Mрія» танцювала з яскравими посмішками, не зважаючи на те, що всередині проривалися біль та турбота за Батьківщину. Своїм виступом вони виразили надію та впевненість у світле майбутнє».

Раніше Україна у цьому конкурсі призові місця не завойовувала, згадує представниця організації.

Втім і часу на відпочинок після виснажливих тренувань не було. У Південній Кореї українці лишилися ще на два тижні і відправилися у турне по країні.

Виступала команда і для українців на День Незалежності, повні зали збирали у Німеччині, Венгрії та Польщі й на цьому зупинятися не збираються. Діти готуються вже до наступної подорожі на різдвяні свята. Із українським народним танцем вони відправляться у турне по 40 містам Європи, аби й надалі привертати увагу світової спільноти до війни в Україні.