У Житомирі вкотре провели урок із правилами поводження з вибухонебезпечними предметами (ВІДЕО)

260

Загинув під час розмінування у Святогірську, загинув розміновуючи Херсонщину. Трагедія у квітні на Харківщині, де вибухівка забрала життя відразу трьох саперів чи нещодавня смерть вибухотехніка під час роботи. Цим заповнений інтернет, щойно забиваєш у пошуковик слово «вибухівка». Усі ці люди були професіоналами й навіть вони не змогли вберегтися. Часто за незнайомі предмети хапаються і цивільні, не думаючи про наслідки.

Аби таких випадків було якомога менше, поліцейські укотре наголошують – бачиш вибухівку, не торкайся, а відразу дзвони у спецслужби.

Такі уроки із студентами, учнями та звичайними жителями Житомира поліцейські проводять не вперше й точно не востаннє. Адже скільки б правоохоронці не розповідали, знаходяться ті, хто правила порушує й віддає за це свої життя.

Лише за останні дні від вибухівки й залишків ракет постраждало декілька людей. Один випадок стався на Харківщині, там чоловік із поля на своє подвір’я приніс фрагмент ракети С300, за це життям поплатилася уся родина й ненароджена дитина. Інший випадок трапився під Житомиром. Там двоє чоловіків напідпитку посварилися, один висмикнув чеку й нині обоє в лікарні.

«Ми люди, ми забуваємо, ми нехтуємо заходами безпеки. Я навіть на власному досвіді скажу, колись, коли я навчався ще у військовому інституті у нас було таке правило, що на посадах з розмінування сапери повинні перебувати не більше трьох років, тому що страх до небезпеки притуплюється», — розповідає заступник начальника Житомирської академії поліції Віктор Кручинський.

Далі поліцейський демонструє найпоширенішу вибухівку на яку нині можуть натрапити українці.

Сьогодні настанови поліцейських слухали кілька сотень студентів житомирського автодорожнього коледжу. Впевнено кажуть, правила запам’ятали.