У міграційній службі подорожчали послуги: скільки коштуватиме зробити паспорт (ВІДЕО)

414

В Україні від 1 листопада подорожчали послуги у міграційній службі. Крім того це не усі зміни, які відбулися у ДМС. Уряд вирішив, що робити із росіянами, які подалися на громадянство України. Фахівці також розповіли, які ще є нововведення та нагадали коли українці мають замінити прострочені паспорти.

«Паспорт громадянина України для виїзду закордон за сім робочих днів, вартість була 1085 грн, з 1-го листопада 1496 грн. За 20-ть робочих днів – вартість була 733 грн, з 1-го листопада 856 грн», — каже начальник управління ДМС в Житомирській області Анатолій Федорчук.

Це нові розцінки на виготовлення паспортів. Зміни торкнулися не лише закордонного документу, а й внутрішнього.

«Внутрішній паспорт за 10 робочих днів коштував 498 грн, з 1-го листопада 820 грн. і паспорт громадянина України за 20 днів вартість становила 372 грн, з 1-го листопада 450 грн», — додає начальник управління ДМС в Житомирській області Анатолій Федорчук.

Люди кажуть, до подорожчання ставляться із розумінням та й діватися нікуди, хай би як не зросла ціна, від цих послуг відмовитися не можуть.

Такі зміни відбулися у зв’язку із прийнятою постановою Кабінетом Міністрів України. Платити більше за послуги доведеться й іноземцям, які хочуть отримати посвідку на постійне чи тимчасове проживання.

Разом з тим чиновники прийняли рішення, що робити із росіянами, які до початку війни і під час повномасштабного вторгнення подавалися на громадянство України. За період воєнного стану в обласному підрозділі на розгляді було 87 справ про надання дозволу на імміграцію громадян рф. Нині прийнято рішення про скасув ання дозволу 24 росіянам, ще 4-м у заяві відмовлено.

Тим часом, кілька тижнів поспіль росія тероризує Україну ракетними ударами по критичній інфраструктурі, тоді державним установам доводилося закриватися через відсутність світла, роботу призупиняла і міграційна служба. Нині, каже керівник, усі працюють у в штатному режимі й останнім часом вдалося знову збільшити кількість працюючих підрозділів в області. Тепер громадян приймають у 13-х відділеннях. Найближчими днями запустити роботу планують ще в Андрушівці, Радомишлі та Хорошеві. Фахівці служби зізнаються, працювати стало куди легше, зникли шалені черги.

Та й це не усі зміни, які торкнулися міграційної служби.

Тим часом людям нагадують і про термін дії паспортів. В умовах воєнного стану навіть прострочений документ – посвідчує особу громадянина України й таке правило діятиме до закінчення війни, але-от щойно у державі скасують воєнний стан упродовж 30-ти днів українці мають поновити свої документи. Якщо ж можливість замінити паспорт є зараз, зазначають у ДМС, вони працюють у штатному режимі.