Естонці та представники влади України вшанували пам'ять жертв Голодоморів (ВІДЕО)

376

У Житомирі представники Естонського Парламенту, Верховної Ради України та місцевої влади вшанували пам'ять жертв Голодоморів. Візит естонської делегації припав саме на цю трагічну дату.

«Коли ми говоримо «Голодомор» ми розуміємо що було 3 голодомори 21-23 років, 32-33 і 46-47. Але найтрагічніший, найжорсткіший голодомор коли дійсно комуністична більшовицька влада своїми керівниками з москви отримала вказівки і до зернинки, до останньої можливості прожити якось нашим людям, повністю все забирало, вигрібало. І від 7 до 10 мільйонів Українців , а це центральна Україна, Східна Україна, північна Україна загинули від голодомору», — говорить Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Саме естонський парламент першим у світі визнав Голодомор актом геноциду проти українського народу ще в 1993 році. Свої трагічні сторінки історії вони також пам’ятають, адже теж потерпали від радянського комуністичного режиму.

«У нас є дві таких трагічних сторінки нашої історії, це депортація естонців в 41 та 49 році, ми їх відзначаємо із приспущенням державних прапорів і чорними стрічками. Також 23 серпня у нас є дата коли ми згадуємо всі репресії, які були вчинені під час радянської окупації Естонії і для на ці події дуже важливі», — каже член парламенту Естонії Антін Поламетс.

Верховна Рада України прийняла резолюцію із закликом до парламентів світу визнавати голодомор геноцидом. І в цьому питанні Естонія також підтримала українців.

«Естонія перша була в 2022 році, хто після Верховної ради України визнала події в Україні геноцидом. Це говорить про те, що ми маємо пам’ятати історію, вивчати історію і ми маємо виносити уроки з історії. Тому що непокаране зло породжує ще більше зло. І те що комуністичний більшовицький режим не відповів за масові репресії, не відповів за голодомор, за Гуваї, не відповів за Дем’янів, Власов і дуже багато злочинів, сьогодні ми маємо в 21 столітті знову велику війну в Європі, знову геноцид мирних людей і велику трагедію», — повідомив Народний депутат України, партія «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Забути ці дати неможливо, адже трагічні події знищили не одну українську родину і залишили відбиток на тих, хто вижив. Кожна родина має свою трагічну історію.  

«Вже 90 років минуло, а для багатьох українців ця пам'ять залишилась в серцях. Я особисто, не з книжок, від бабусі багато раз в дитинстві чув розповіді про ті часи, про ті страшні часи і сьогодні з певненістю можу сказати – не було б тих жертв, якби не росіяни, якби не їхня комуністична політика, щодо відбирання у людей, в населення. Це було просто сплановано проти населення, проти всього українського», — розповідає секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський.

Представник естонської влади вже не вперше відвідують Житомирщину. Від початку повномасштабного вторгнення саме Естонія допомагає Україні та нашому регіону впоратись з проблемами, які породжує війна. Тому представники країни-партнера кажуть, бути з нами у складний час – це для них честь та обов’язок.

«Це мій другий раз коли я відвідую Житомирську область і якщо говорити про мої враження то я надзвичайно радий бути серед українців. Серед цих людей, які борються не тільки за свою гідність, за свою незалежність, а й за всю Європу та Європейські інтереси», — сказав член парламенту Естонії Михаїл Лотман.