Стартувала акція «16 днів проти насильства»: «Зе!Жінки» Житомира долучились (ВІДЕО)

343

З 25 листопада стартувала всесвітня акція «16 днів проти насильства». Доєднався до неї і Житомир.

«Метою цієї акції є привернення уваги та протидія домашньому насильству. З війною почастішали виклики. Ми закликаємо людей, котрі опинились в умовах сімейного конфлікту, звертатися», — говорить поліцейська сектору реагування на факт вчинення домашнього насильства УПП у Житомирській області Марія Зуб.

Зараз Україна знаходиться в умовах найстрашнішого насильства у світі – війні. І це також впливає на стосунки в родинах українців. Тільки з січня по жовтень 2022 на гарячу лінію 102 надійшло понад 256 тисяч звернень.

«Найчастіше домашнє насильство, і фізичне, і психологічне. З початком агресії викликів побільшало. Між родичами, в сім’ях. Але це ж не тільки про сім’ю, про інші теж потрібно розповідати, які є види насильства», — каже поліцейська Управління дотримання прав людини Катерина Грабчук.

Досить часто люди самі не розуміють, що піддаються насильству, тому що не знають усіх його видів. Та ця проблема залишається актуальною з року в рік.

«Я знаю, наскільки нам потрібно це популяризувати, розказувати людям і долучати їх», — сказала депутатка, лідерка руху «Зе!Жінки» в Житомирі Ірина Гладка.

Членкині руху «Зе!Жінки» розпочали акцію #ЗеЖінки_УкраїнаБезНасильства. Цьогоріч у центрах міст та громад, по всій країні, де не ведуться активні бойові дії покривають пам'ятники помаранчевою тканиною.

Також, на деревах біля місцевих рад пов’язують помаранчеві стрічки. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє. А учасники акції таким чином хочуть привернути увагу та підтримати усіх, хто постраждав.

«Сьогодні в області є служби, поставлена робота, можуть надати допомогу, коли вас хтось кривдить, коли в сім’ї є кривдник. Є гарячі лінії, вони розміщені в усіх пунктах, куди ви звертаєтесь. І не треба терпіти», — зазначає депутатка, членкиня руху «Зе!Жінки» Валентина Євченко.

«Я впевнена, що за ці 16 днів народ усвідомить, наше суспільство усвідомить, що насильство – то є дуже важкий злочин», — говорить депутатка, членкиня руху «Зе!Жінки» Вікторія П’ятницька.

За даними ВООЗ, кожна третя жінка у світі потерпає від насильства. Це може бути подруга, колега по роботі чи знайома, яка нічого не розповідає про свою родину. Тож такі акції проводять щорічно, аби навчити людей не мовчати.

«Ми кожного року разом організовуємо подібні заходи, вони дуже важливі для того, щоб нагадати суспільству про те, що треба зменшувати толерантність до такого явища, як домашнє насильство. Є велика необхідність разом з усіма службами об’єднуватися і долати це явище», — підкреслює старший лейтенант патрульної поліції Тетяна Кривенко.

Період акції охоплює такі важливі дати, як Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день прав людини. Тож якщо кожен зможе бодай один раз заговорити про насильство, ми обов’язково його переможемо.

«Це сьогодні не політична тема, а тема болісна для всієї країни. Я думаю, ми все рівно переможемо, і переможемо і насильство, і війну», — сказала депутатка, лідерка руху «Зе!Жінки» в Житомирі Ірина Гладка.

Тож основний меседж, котрий хотіли передати організатори, звучить так:

«Захищайте себе, захищайте свої права, а якщо ваші права порушені – звертайтеся», — зауважила регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Коваленко.

Такі заходи пройдуть у кожному районі у багатьох громадах. Зокрема, у Бердичеві — за участю лідерки ЗеЖінки Житомирщина Людмили Кицак та лідерки руху Бердичівського району Анни Левандовської.