Чоловіки з кримінальним минулим, особи в розшуку та пропагандистська-релігійна література: на Коростенщині пройшли обшуки в монастирях та у Скиті УПЦ (МП) (ФОТО)
Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах Української православної церкви (московського патріархату) на Житомирщині. Про це повідомляє Управління СБ України в Житомирській області.
Співробітники СБУ, Нацполіції і Нацгвардії разом із представниками релігійних громад перевірили територію та приміщення Чоповицького Афонської ікони Божої матері жіночого ставропігійного монастиря, Казанської ікони Божої матері чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії і Скиту цього монастиря на честь преподобного Сілуана Афонського на Коростенщині.
Загалом ретельно перевірено більше сорока споруд і помешкань, а також півтори сотні осіб, які перебували на території релігійних об’єктів.
«Під час безпекових заходів на території чоловічого монастиря та скиту виявлено чоловіків-мешканців різних регіонів України. Усі молодики – спортивної статури та мають кримінальне минуле. Під час відпрацювання мобільних терміналів, якими вони користуються, встановлено контакти із абонентами з території рб та рф.
У ще одному монастирі виявлено особу, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла», – йдеться у повідомленні.
Дані громадяни пройдуть поглиблені контррозвідувальні опитування щодо наявності підстав перебування та можливих зв’язків із громадянами рб і рф.
Під час молебнів у монастирях продовжували згадувати як саму країну-агресора, так і медіа-персон рф, які підтримують так звану спеціальну військову операцію в Україні. про це свідчать знайдені співробітниками СБУ молитовні записки.
Також правоохоронці знайшли пропагандистсько-релігійну літературу, «схвалену» до використання московською патріархією руської православної церкви та надруковану в росії для насадження насельницям і насельникам монастирів «правильних» постулатів «істинної віри».
Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.