Про свою роботу прозвітувала фракція «Слуги Народу» у Старосілецькій громаді (ВІДЕО)

Ремонт доріг, освітлення, благоустрій довкола навчальних закладів та ремонт усередині, частину із запланованого на 2022-й рік, розповідає голова Старосілецької сільської ради зробити встигли, частину через повномасштабну війну довелося відкласти.

«Ми в кожному населеному пункті поробили освітлення вулиць, зробили ремонт доріг. Ми старалися підтримати кожен навчальний заклад, де зробили спортзал, де відремонтували поли, де замінили дороговартісні котли, які коштують 500-600 тисяч. У Горецькій гімназії и підвели, там не було води, туалетів, умивальників, ми також підключили воду, заробили скважину, каналізацію», — каже голова Старосілецької сільської ради Олег Куцаківський.

Завдяки відремонтованим дорогам із села знову почали курсувати автобуси до Житомира, до цього перевізники від маршруту відмовилися через розбиті дороги. Олег Куцаківський зазначає, це вдалося зробити не без допомоги благодійників. Відремонтували і частину мостів.    

«У селі Травневому зробили міст, капітальний ремонт, зробили в селі Мінійках міст, у нас на даний час залишився міст на в’їзді у село Торчин. Цей міст стоїть на балансі автодору нашого і ми не маємо право вкладати туди кошти, але ми вже на сьогоднішній день запросили автодор, сказали, що будемо співфінансувати, щоб тільки зробити цей міст тому, що він аварійний», — сказав голова Старосілецької сільської ради Олег Куцаківський.

Із 24-го лютого як і перед усіма іншими постали нові виклики. Депутати фракції розповідають, передусім селяни і чиновники зайнялися будівництвом блокпостів й виділенням коштів на підтримку військових.

«В першу чергу ми і люди так згуртувалися, що зробили блокпости в кожному населеному пункті. За ініціативи нашої фракції було виділено на сесії сільської ради було виділено до 200-т тисяч допомоги на армію», — зазначає заступник голови фракції «Слуга Народу» у Старосілецькій сільській раді Михайло Данильченко.

У сільській раді кажуть, помітно об’єдналася громада, люди пропонували свою допомогу, тож усі складнощі долали спільними зусиллями.

«Від нашої фракції ось така робота – волонтерство, це в першу чергу. І я вже казала, наших людей біда згуртовує. Якщо говорити конкретно про Старосільці, то наші люди звичайно, якщо треба було, ви знаєте, як бла проблема з бензином, клич і все, зібралися, люди закупили паливо і поїхали в ту саму Польщу по гуманітарку», — розповідає депутатка Старосілецької сільської ради, фракція «Слуга Народу» Вікторія Назарівська.

Від початку повномасштабного вторгнення у Старосілецьку громаду переїхало понад 700 переселенців, завдяки підтримці з області та благодійникам, усіх забезпечили житлом й речами першої необхідності, згодом внутрішньо-переміщеним особам допомагали розібратися і з оформленням документів.

«Звичайно ми як органи місцевого самоврядування надаємо різного характеру допомогу щодо виплат. Це і зареєструватися як внутрішньо-переміщена особа, це і якщо люди виїжджають вони виписуються від нас. І якщо люди приймають до себе в домівки внутрішньо-переміщених осіб, вони звичайно за це отримують компенсацію у вигляді грошової допомоги. Тобто робота згуртовано, цілеспрямовано йшла на те, щоб допомогти людям», — говорить депутатка Старосілецької сільської ради, фракція «Слуга Народу» Вікторія Назарівська.

Перед початком навчального року у школах громади облаштували укриття, це зробили на умовах співфінансування із місцевого бюджету та за кошти благодійників. Тим часом планують знайти і лікаря, бо ж зараз місцеві вимушені за медичною допомогою звертатися у Коростишів.

«Запланували і вже навіть сьогодні на сесії ми говорили, лікаря ми хочемо поставити на нашу громаду, щоб у нас був окремий лікар, щоб ми йому окремо платили гроші і був на місці лікар», — каже заступник голови фракції «Слуга Народу» у Старосілецькій сільській раді Михайло Данильченко.

А поки голова громади каже, цьогоріч на кожен населений пункт заклали ще по півтора-два мільйони на соціальну сферу й хоча ці плани не вдалося виконати у повному об’ємі, обіцяють у 2023-му надолужити втрачений час.

«Ми сьогодні робимо усе можливе і неможливе, щоб було покращення для наших населених пунктів. В нас плани великі, в нас по соціальній сфері є дуже багато проблем. В нас постало питання, нам потрібно повністю зробити опалення, поставити котли у гімназії селі Торчин, селі Гуменниках потрібно робити ремонт. Ми заклали кошти і будемо працювати над тим, щоб наші діти, наше майбутнє мали хороше навчання. А будуть гарні умови, буде краще життя», — говорить голова Старосілецької сільської ради Олег Куцаківський.

Та поки триває війна, передусім – підтримують людей. Громада налічує 16 населених пунктів і у половині облаштували «Пункти Незламності» на випадок тривалих відключень електроенергії. Днями громада також отримала автобус від Естонії, бо ж свої два віддали на армію ще на початку вторгнення.