Як працюють обхідники АТ «Житомиргаз» (ВІДЕО)

Витік газу із засувки обхідники АТ «Житомиргаз» виявили за лічені хвилини. Для цього використовують спеціальний прилад.

«Це газоаналізатор спеціальний. Він дуже чутливий, реагує на маленькі витоки. Принцип дії: ми підносимо до засувок або швів», — каже слюсар третього розряду Оленв Поліщук.

Обов’язково перевіряють і вихід із землі. Обхідниками переважно є жінки, та в першу чергу роблять це заради попередження аварійних ситуацій.

«Основною задачею оператора є забезпечення безперебійного розподілу природнього газу. Тож метою обходів є попередження та виявлення витоків газу на розподільчих газопроводах, на газопроводах на житлових будинків та комунально-побутових об’єктів. На дільницях ходять бригади по 2 людини, яким видано добове завдання. Це приблизно 10 км газопроводів на добу, на яких розташовано понад 400 дворових вводів та близько 40 суміжних комунікацій та підвалів», — говорить майстер служби з експлуатації підземних газопроводів Наталя Рябчук.

На обхід працівники виходять за будь-яких погодних умов. Перевірити кожну дільницю мають щонайменше раз на місяць, однак аварійні ділянки раз на тиждень. Фіксують також порушення правил безпеки систем газопостачання.

«При утепленні будинку або стіни газопровід залишається в утеплювачі, значить з часом виникає конденсат. Волога розрушає фарбу, ізоляційне покриття труби, і з часом труба окислюється, ржавіє і з’являються витоки», — сказала слюсар третього розряду Олена Поліщук.

Але визначити такі витоки на перших стадіях дуже важко, адже внаслідок відсутності циркуляцію повітря утворюються газові камери. В подальшому таке накопичення палива може призвести до пожежі та навіть вибуху.

«Якщо газопровід у вас зашитий, значить вам потрібно його вирізати або краще винести зі стіни. Це буде більш правильно. Ось ми бачимо газопровід, який не прилягає близько до стіни, а тут прилягає. Це порушення», — каже слюсар третього розряду Олена Поліщук.

Коли ж обхідники виявляють витік газу на одній із ділянок, обов’язково передають дані майстру, який, в свою чергу, скеровує на місце аварійну бригаду. Зазвичай, ліквідація відбувається впродовж доби. Таким чином, завдяки ретельним діям обхідників зменшується кількість аварійних ситуацій, що в свою чергу, береже життя українців.