Про свою роботу прозвітувала Гришковецький селищний голова Ірена Лісова (ВІДЕО)
Після офіційного оголошення на своїй сторінці у фейсбук, що почалася війна і потрібна допомога у забезпеченні територіальної оборони, згадує селищний голова, люди умить відгукнулися. Збирали продукти харчування та розгорнули пункт прийому донорської крові.
«Всі дружно почали зносити все, що у кого було. Наша зала у цьому приміщенні була перезаповнена продуктами харчування, засобами гігієни, теплим одягом і всім-всім необхідним», — говорить Гришковецький селищний голова Ірена Лісова.
Ірена Лісова каже, усі гілки влади тісно співпрацювали: від народних депутатів до обласних, тож усі важливі рішення приймалися швидко і одноголосно. Так уже у перші місяці вторгнення на засіданні прийняли ряд програм про підтримку військових та переселенців.
«Різним підрозділам ми передбачили впродовж цього року більше 7-ми мільйонів гривень. Внутрішньо-переміщеним особам ми спочатку зайнялися облаштуванням прихистку. В нас було приміщення, колишня лікарня, ми за допомогою благодійних фондів і коштів замінили вікна, замінили підлогу, встановили опалення, забезпечили побутовою технікою це приміщення», — розповідає Гришковецький селищний голова Ірена Лісова.
Загалом громада прийняла понад 800 переселенців. Але тут турбувалися не лише над тим, як забезпечити їх речами, а й щоб люди мали змогу відчути себе як удома. Тож жителі готували домашню їжу: вареники, пиріжки, та влаштовували невеликі ярмарки. Більшість із них – були благодійними, тож кошти потім спрямовували на ЗСУ.
«Ми збирали кошти на генератори, на автомобіль. З весни почали проводити благодійні ярмарки, де збирали кошти. Футбольні змагання і турніри в нас проходили фактично кожні два тижні», — каже Гришковецький селищний голова Ірена Лісова.
На території громади також створили і Дитячий будинок сімейного типу, нині там проживає семеро дітей зі Сходу.
«Їм надзвичайно подобається тут. Вони з серпня місяця тут проживають, ми постійно зустрічаємось, вони просто в захваті від навчання, від перебування. Звісно, їм хочеться додому як і кожній людині, але умови для них усі створені», — сказала Гришковецький селищний голова Ірена Лісова.
Паралельно піклувалися і про місцевих. Як і в минулі роки, продовжили надавати адресну допомогу місцевим, які опинилися в скрутному становищі або мають проблеми із здоров’ям, пільговикам відшкодували гроші за проїзд. А перед початком навчання у школах облаштували 6 укриттів та закупили 8 генераторів. Згодом Гришковецька громада стала громадою-партнеркою у проекті «Говерла».
«Ми отримали впродовж 2022-го року допомоги на суму більше 2-ох мільйонів гривень. Ми отримали генератори, мотопомпи, одяг для пожежних, подовжувачі, бензопили, бензорізи. Принтери, ноутбуки, 100 вогнегасників і ця допомога продовжує надходити», — зазначає Гришковецький селищний голова Ірена Лісова.
Зміцнити у громаді вдалося і матеріально-технічну базу медичних закладів. Так, в 3-ох лікарнях провели поточний ремонт, закупили медикаментів та обладнання на понад 400 тисяч гривень. Ще обладнання та побутову техніку заклади отримали від ЮНІСЕФ. Продовжують допомагати, каже голова, і народні депутати, й інші громадські організації. Утім планів на майбутнє ще чимало.
«Це і будівництво нового садочку, це і багатофункціональний спортивний комплекс, і ремонт доріг, і вуличне освітлення, і ремонт будинків культури. Заплановано було надзвичайно багато», — говорить Гришковецький селищний голова Ірена Лісова.
Й додає, після війни усе це, спільно із колегами, обов’язково реалізує.