Робота у прифронтовій громаді: звіт фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради (ВІДЕО)

До початку повномасштабного вторгнення, згадує голова фракції «Слуга Народу» в Брусилівській селищній раді Максим Компанець, громада почала готуватися заздалегідь.

«Були сформовані штаби, які готувалися. Були запаси продуктів, були запаси пального, були встановлені генератори, встановлені ліжка, щоб ми могли приймати в лікарні. Ця підготовка стала нам дуже необхідною», — каже голова фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Максим Компанець.

Тоді, зізнається, така пророблена робота виявилась у нагоді, адже вже в перші дні війни громада опинилась за 15 км від лінії фронту. Тоді Брусилів став транзитною територією.

«Сюди приїздили просто автобуси. Це сотні і сотні людей, які йшли потоком. Їх треба було зустрічати, їх треба було кормити. Багато хто приїжджав просто в незадовільному стані, з підвалів, брудні, голодні. Їх треба було десь зустріти, помістити», — розповідає голова фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Максим Компанець.

Однією з таких точок, де розміщували людей, став Сімейний центр у Брусилові. Раніше в кожній з аудиторій грались та навчались діти, та з 24-го лютого приміщення стало тимчасовою домівкою для тисяч людей.

«З 24 лютого ми приймаємо тут людей і особливо в перші дні та місяці війни був дуже великий наплив людей. Ми приймали їх у цих кімнатах, заселяли кожну кімнату. Але були такі дні, і їх було багато, що не вистачало місця в кімнатах, ми вимушені були приймати людей в коридорах. Брали ось ці матраци, клали на коридорі, бо потрібно було десь розміщати людей», — каже депутат фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Сергій Тарасюк.

Тут же людей і годували, і давали речі першої необхідності. За допомогою сюди приходять досі.

«За місяць ми приймали на початку війни до травня 1500 людей. Ми їм давали одяг, продукти харчування. Вони приходили сюди, могли отримати допомогу для початку, аби змогли пережити цей непростий час», — говорить депутат фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Сергій Тарасюк.

Зараз таку допомогу можуть отримувати як переселенці, так і люди з інвалідністю, сім’ї військових та інші. Депутати кажуть, багато гумвантажу надходило та продовжує надходити від партнерів, релігійних організацій, волонтерів. Продуктовими наборами забезпечують як і місцевих, так і мешканців Макарівської, Бородянської та Іванківської громад. Також передають допомогу звільненим Харківщині та Херсону. Окремо формують посилки і для військових.

«Ось продукція, яка приготовлена для того, щоб їхати в Збройні сили, для мобілізованих хлопців, які потребують нашої допомоги. 10 бусів, це приблизно біля 20 тон, ми цілеспрямовано відправили на військові частини. А також надаємо допомогу для їхніх родин, які проживають на території нашої громади. Їм регулярно надається продуктова допомога», — сказав депутат фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Сергій Тарасюк.

Загалом, згадують депутати, допомагати військовим почали з першого дня вторгнення. Враховуючи те, що громада знаходилась у прифронтовій зоні, підрозділів тут було багато, частина потребувала елементарного.

«Тут розміщувалися підрозділи нацгвардії, служби безпеки, ЗСУ. Це були і розвідгрупи, і окремі підрозділи. Аби їх не вислідили, не розбомбили, відбувалась ротація між місцями їх розміщення. Ця робота не відбувалась публічно, але громада це робила. Були і більш елементарні проблеми. Це і накормити, і одяг, взуття, харчування. Над цим ми і працювали», — зазначає голова фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Максим Компанець.

Розміщувались військові і в одній із шкіл громади. Тут же, згадує директорка закладу, депутатка Брусилівської селищної ради від фракції «Слуга Народу», Любов Павлюк приймали і біженців з Макарівського району.

«Ми дуже багато сімей приймали. Тут ми налаштували харчування в нашій їдальні, кухарі працювали з самого ранку до пізнього вечора. Ми надавали допомогу діткам. Завдяки гуманітарній допомозі, котру нам надала церква, ми змогли усіх цих людей забезпечити найнеобхіднішим. Це і одяг, і продукти харчування, і засоби гігієни», — говорить депутатка фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Любов Павлюк.

Та як тільки з’явилась можливість повернутися до навчання Любов Павлюк в першу чергу подбала про безпеку дітей та забезпечила укриття, підготовку якого розпочали ще в жовтні. Разом з дітьми влаштовували багато благодійних заходів на підтримку Збройних Сил України. Таким чином змогли зібрати на необхідні речі для захисників.

«Проводили акцію «Борщ єднає». Ми кинули клич для збору коштів для ЗСУ, особливо для наших військових, які проживають в Хомутці. У нас дуже багато людей зараз воює і знаходяться в Бахмуті. Їм необхідний був планшет для медичної карети. Завдяки цій акції ми зібрали 16300. За 12 тисяч ми купили планшет, який їм був потрібен. Вони вже прислали нам подяку. Також зібрали теплі речі для військових, зробили посилки, діти самі формували. Жителі села допомогли. Вони в’язали шкарпетки, рукавиці, дітки робили обереги, — сказала депутатка фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Любов Павлюк.

Також біля школи висадили алею захисників, присвятивши кожну ялиночку одному Герою. Саме Брусилівська громада прийняла найбільшу кількість переселенців на Житомирщині. Аби була змога забезпечити усіх дахом над головою на території облаштовують модульні містечка.

«Ось модульні будиночки, які нам надала громадська організація «Спасемо Україну». Ми на нашій території поставили 2 модульні будиночки. Плануємо ще 2 поставити, там зараз готуємо для них площадку. Сюди ми будемо заселяти переселенців, які зараз потерпають від війни. Є певні сім’ї, які вже дали заявки на те, щоб тут поселитися», — говорить депутат фракції «Слуга Народу» Брусилівської селищної ради Сергій Тарасюк.

Окрім того депутати підтримали виділення гектару землі у самому Брусилові, де також будуть встановлювати такі будиночки. Ще одного депутата фракції застати на місці нам не вдалося, адже зараз він перебуває закордоном та проводити переговори з міжнародними партнерами. З початку повномасштабного вторгнення Олексій Марченко опікувався переселенцями, дітьми та військовими. Як голова Громадської організації «Молодіжний рух «Будь вільним»» депутат був нагороджений Русланом Стефанчуком. Зараз же у громаді активно готуються до свят та планують вручити кожній дитині солодкий подарунок. І звичайно передати шматочок свята військовим.