Овруцька громада відзвітувала за складний рік своєї роботи (ВІДЕО)

Овруч – місто, яке з перших днів тримає оборону від кордону з Білорусією. Тому всі сили були спрямовані на обороноздатність та допомогу військовим, розповідає голова Овруцької міської ради.

«В перший день відразу була залучена вся комунальна техніка, ми здійснювали інженерні заходи щодо не проїзду та не пропущення ворога, як перекопами, каменем. Різними способами. І спільно зі Збройними силами, це був 3 батальйон 14 бригади оперативного управління «Волинь», одразу здійснювали всі заходи, щоб дати достойну відсіч ворогу і Збройні сили ці завдання виконували», — каже Овруцький міський голова Іван Коруд.

На початок року плани у Овруцькій громаді були великі: це будівництво стадіону, закінчення центру дитячо-юнацької творчості та ще багато проєктів, але все змінила війна, яку Овруч відчув на собі. Більше 70-ти авіаударів було нанесено на територію громади, в результаті чого було пошкоджено близько 400 квартир та 150 приватних будинків. Одна родина загинула, розповідає голова.

«У ЦНАПі організували штаб, треба була плівка, людей організували щоб позабивати вікна та двері, тому що практично будинок був відкритий повністю. 102 будинок, щоб ви розуміли, не одного вікна не було живого у будівлі. Все – двері, перегородки, вікна… Але сьогодні, завдячуючи Військовій адміністрації, на рівні Офісу Президента, то ми десь на 95 відсотків відновили умови проживання для наших людей, єдине що ще не вирішено питання по тих будинках, які підлягають капітальному ремонту», — розповідає Овруцький міський голова Іван Коруд.

Окрім захисту та оборони громада потребувала і продовольчого забезпечення, як і для військових, так і для населення, адже з логістикою виникли проблеми. Тому за допомогою зверталися до всіх партнерів та благодійників.

«Нам багато допоміг Арсеній Михайлович Пушкаренко, Естонські друзі нам допомогли транспортом, нам допомогли в перші дні продуктами харчування, а це було дуже важливо», — зазначив Овруцький міський голова Іван Коруд.

І хоч соціальні проєкти, які були заплановані на початок року, не вдалося реалізувати, Естонський уряд вирішив допомогти громаді у цьому напрямку і вже розпочалося будівництво дитячого садочку на 160 місць. Але деякі програми все ж вдалося реалізувати власними силами, звітує Іван Коруд.

«Є ряд проєктів, які ми вирішили по нашій лікарні, йде удосконалення відділень, розширення реабілітації. Тому що багато наших земляків, побратимів потребують лікування, реабілітації», — каже Овруцький міський голова Іван Коруд.

Великий об’єм роботи потрібно було здійснювати по розбиранню розвалених приміщень, тому об’єдналися всі і шукали партнерів для придбання потрібного обладнання, говорить голова фракції «Слуга Народу» в Овруцької міської ради.

«Завдяки міжнародним організаціям, для комунальних підприємств було надано допомогу у вигляді погрузчика нового, також надано 7 генераторів бензинових, різного роду бензопили і гуманітарна допомога була надана по медичним засобам особистого захисту», — сказав голова фракції «Слуга народу» в Овруцькій міській раді Максим Чичирко.

За численними зверненнями громадян, депутати від «Слуги Народу» ініціювали доставку ліків, адже можливість дістатися до аптек була не у кожного.

«Організовувалась доставка спільно з аптеками домовлялися і виїжджали. Наші депутати піднімали це питання, бо дуже населення зверталося, що є така проблема», — повідомив голова фракції «Слуга народу» в Овруцькій міській раді Максим Чичирко.

Загалом, такої організації та підтримки від населення голова громади не очікував, лише за першу добу війни було облаштовано усі блок пости, фермери розвозили людям молоко

«Сьогодні, більше 300 співробітників добровольчого формування, де я є командиром підрозділу, більше 300… Вони без копієчки кожну добу заступають на службу. І вони спільно зі Збройними силами, Національною поліцією та прикордонниками роблять все, щоб не пропустити ворога і якщо тільки ворого суне сюди свого носа, повірте, вони отримають достойну відсіч», — розповідає Овруцький міський голова Іван Коруд.