Про свою діяльність прозвітувала фракція «Слуга Народу» в Олевській міській раді (ВІДЕО)
У 2022 році в Олевській міській раді провели 10 сесій, на яких прийняли 298 рішень. Здебільшого всі стосувалися підтримки Збройних Сил, перш за усе підготували та обладнали окопи, траншеї, бліндажі та вогневі позиції.
«Наші депутати, постійні діючі комісії дуже швидко збиралися, ухвалювали відповідні рішення, приймали програми, які йшли на підтримку Збройних Сил України, прикордонної служби, а також Служби Безпеки України. Рішення були прийняті одностайно, одноголосно», — говорить секретар Олевської міської ради Сергій Мельник.
Один із депутатів фракції із перших днів вступив до лав територіальної оборони і донині продовжує свою службу, водночас поєднує це і з волонтерською діяльністю.
«Є в нас такий депутат Налапко, який в роті охорони, охороняє наше місто і він також займається волонтерською діяльністю багато, оскільки він і підприємець паралельно. Допомагає по збору коштів і допомагає особистими коштами. Збирає і на тепловізори, і на тепловізійні засоби для машин», — сказала голова фракції «Слуга Народу» в Олевській міській раді Анна Вжесінська.
Багато коштів спрямовують на підтримку не лише військових, а й їхніх родин: це допомога у похованні Героя, різні виплати. Також створюють свята для дітей бійців. Часто коштами підтримують і жителів, які мають складні хвороби.
«Головні ініціативи – це зазвичай допомога людям. Багато є людей, які захворіли і просять також про підтримку. Міська рада надає матеріальну допомогу за зверненням людей, але є, коли це поступає від депутатів», — зазначає голова фракції «Слуга Народу» в Олевській міській раді Анна Вжесінська.
Заручившись допомогою благодійників, розповідає секретар міської ради, у громаді з перших днів евакуації приймали переселенців та допомагали їм усіма необхідними речами. Загалом прихисток в Олевському районі знайшло понад 2 тисяч людей із Київщини, Херсонщини та інших регіонів України.
«Олевською міською радою з різними благодійними фондами, таким як Юнісеф, була організована допомога нашим переселенцям, забезпечували житло, хто потребував також продуктовими наборами, дровами і всіма речами, які необхідні для постійного проживання», — розповідає секретар Олевської міської ради Сергій Мельник.
Кожен у громаді – воює на своєму фронті, каже Анна Вжесінська. Вона очолює місцеве управління культури, тож разом із людьми постійно проводять благодійні заходи.
«Наприклад я на культурному фронті воюю, ми проводимо благодійні концерти по селах у клубах задля, мабуть, і підняття морального духу людей, і також паралельно збираємо кошти, які потім відправляємо військовим на допомогу. Або ось зібрали на автівку – вклад від культури, який допоможе врятувати життя людей», — каже голова фракції «Слуга Народу» в Олевській міській раді Анна Вжесінська.
А до війни, пригадує голова фракції, у громаді, окрім ремонту мосту, який з’єднує дві частини Олевська, та інших проектів в рамках «Великого будівництва», взялися за культуру. Адже саме у цьому районі розташовується відоме на увесь світ «Камінне село», перш за усе туди планували зробити ремонт дороги.
«Планували відновити туди гарний туристичний маршрут. Створено було туристично-інформаційний центр, який також, на жаль, зупинився», — говорить голова фракції «Слуга Народу» в Олевській міській раді Анна Вжесінська.
А кілька років тому на території громади знайшли унікальний 9-ти метровий човен-довбанку. Його теж планували зробити візитівкою міста і розмістити у центрі.
«Це унікальний човен, який мав консервуватись і тим часом експонуватися у прозорій колбі. І також, на жаль, все зупинилось. Прикро, оскільки наше історичне минуле це також важливо, і сучасність важлива як стадіон і археологія», — сказала голова фракції «Слуга Народу» в Олевській міській раді Анна Вжесінська.
Й хоча війна завадила усім цим планам, задумане хочуть втілити після перемоги.