Про свою роботу за рік відзвітувала Семенівська громада (ВІДЕО)

Свою громаду голова Наталія Семенюк називає «Великим волонтерським штабом».

«Люди працюють різнопланово: від виготовлення маскувальних сіток, окопних свічок, виготовлення смаколиків, які передаємо постійно, системно і у шпиталі, у Київський, Бердичівський, Житомирський, Вінницький. Від оптики, яку спільно із жителями купували до автобуса, який придбала наша громада, автомобілів, різного обладнання, яке потрібне для нашої армії», — говорить голова Семенівської сільської ради Наталія Семенюк.

Окрім того, що люди зібрали власними силами, із сільського бюджету влада виділила ще близько 3-х мільйонів гривень на потреби армії. Й хоча багато планів зруйнувала війна, частину проектів у громаді все ж реалізували.

«Ми відкрили кризову кімнату, в нас працює мобільна кризова служба по насильству в сім’ї. Зараз за підтримки медичного корпусу «Миру» ми завершуємо і відкриваємо безпековий простір для жінок, які постраждали від насилля. За підтримки інституту Гьоте, ось нещодавно організували проект для нашої молоді, придбали

обладнання для випічки солодощів», — каже Наталія Семенюк.

Секретар додає, усі ці рішення приймалися оперативно, депутати швидко приїздили на засідання й загалом у громаді провели 7 сесій й 22 виконкоми.

«Всі відкликаються, тому, що розуміють, що на сесії ми розглядаємо питання життєдіяльності громади, допомоги. Всі дуже відповідально відносяться до цього», — зазначає секретар Семенівської сільської ради Олена Гуртовлюк.

Багато уваги приділяли і внутрішньо-переміщеним особам, їх у громаду прибуло пів сотні. Окрім забезпечення їх житлом, харчуванням та одягом тут започаткували традицію спільних вечорів, аби допомогти людям адаптуватися до нових умов.

«Люди були в шоковому стані, але ми почали з ними робити групи, зустрічі. Де ми за чаєм намагалися з’ясувати, які є проблеми і обов’язково їх вирішували», — каже голова Семенівської сільської ради Наталія Семенюк.

Згодом для місцевих та переселенців тут організували і курси з пошиття пледів.

«Шиють вони пледики для діток, для підлітків і для дорослих ось розпочинають шити. І щоб навики пошиття були і щоб вільний час використовувати з користю», — сказала голова Семенівської сільської ради Наталія Семенюк.

Окрема програма захисту є і для місцевих.

«Є в нас програма «Турбота». Там ми розглядаємо питання від жителів громади про надання коштів на лікування, на поховання, при пожежах», — говорить секретар Семенівської сільської ради Олена Гуртовлюк.

Допомагати переселенцям та Збройним Силам у громаді продовжують і до сьогодні, кажуть, це вдається і завдяки місцевим, і завдяки благодійникам з-за кордону. А щойно завершиться війна, зазначає голова громади, уже знають чим займуться.

«Це і ремонти доріг, це і внутрішній ремонт Хажинського ліцею, який уже пройшов і експертизу, і був визнаний як «Велике будівництво». Дуже було багато планів, і питання по водогонах», — каже голова Семенівської сільської ради Наталія Семенюк.

Усі ці плани обіцяють реалізувати після перемоги.