З 14 грудня відбулися зміни в реєстрації транспортних засобів (ВІДЕО)
З 14 грудня 2022 року відбулися зміни в процедурі державної реєстрації транспортних засобів. Відтепер, для перереєстрації авто потрібно спочатку звернутися до експертної служби і після дослідження зареєструвати свій автомобіль у сервісному центрі. Нові правила мають значні переваги, говорять фахівці.
«Це забезпечення майнових прав громадян на вільне володіння транспортних засобів та виявлення фактів підробки, зміни вузлів та агрегатів, підробки свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Ще одна із мети – це діджиталізація. Після проведення експертного дослідження, протягом 10 днів можна звернутися у будь-який сервісний центр, не тільки в місті, де проходить дослідження і діджиталізація: впровадження онлайн послуги при перереєстрації транспортних засобів», — каже заступник завідувача відділу Житомирського НДЕКЦ МВС України Максим Федькевич.
Експерти зазначають, лише за минулоріч жертвами авто-шахраїв стали понад 50 громадян і це лише в Житомирській області. А лише за перший тиждень цього року виявлено 3 випадки підробки документів. Не нехтують злочинці і автівками з деокупованих територій.
«В пункті експертного дослідження при територіальному сервісному центрі 1844, це місто Звягель, було виявлено підробне свідоцтво про реєстрацію, саме Херсонське свідоцтво. Це припущення, але даний транспортний засіб міг бути викрадений: підробили свідоцтво про реєстрацію і продали людині», — говорить заступник завідувача відділу Житомирського НДЕКЦ МВС України Максим Федькевич.
В подібних випадках покупець залишається без грошей та без автомобіля, принаймні на період слідства та викриття злочину. Тому, за новою системою перереєстрації майнові права громадян захищені. Сама ж процедура експертного дослідження займає близько 30 хвилин.
«Приходить людина до пункту експертного дослідження, вибирає зручний час для проведення дослідження, так само можна записатися і онлайн. Для отримання даної послуги вводить дані: ім’я, прізвище, по батькові, номерні знаки і звертається до фахівців», — сказав заступник завідувача відділу Житомирського НДЕКЦ МВС України Максим Федькевич.
Після отримання заяви на проведення дослідження, експерт приступає до огляду самого автомобіля.
«Ми досліджуємо ідентифікаційні номери транспортного засобу, номер двигуна, номер кузова, таблички, додаткові носії інформації, щоб ідентифікувати дані транспортного засобу і убезпечити власників від покупки поганої машини», — каже судовий експерт Олег Савенко.
Власник автомобіля, який приїхав переоформляти своє авто каже, раніше процедура займала багато часу, сьогодні це вже інший підхід.
«Крайній раз я ставив машину на облік у 2019 році, то було трішки довше: я приїхав зранку і десь після обіду поїхав із сервісного центру, а ту, хай навіть 10 година, ми вже справилися – 2 години», — зазначає власник авто Анатолій Ковальський.
Даний висновок дійсний 10 днів та оформити свій автомобіль покупець зможе у будь-якому місті країни. Коштує експертне дослідження автомобілів вітчизняного виробництва 265 гривень; іноземного виробника 329; мопедів 178 гривень.