Звіт голови Волицької територіальної громади Андрія Шаповалова за 2022 рік (ВІДЕО)
Повномасштабне вторгнення принесло для всієї країни чимало викликів. Для Волицької громади перший припав на 10 березня, коли внаслідок авіаудару в селі Старій Котельні загинуло 5 людей. Попри все, громада не просто вистояла, а й допомагала тим, хто цього потребув. Тут знайшли прилисток близько 450 переселенців з Ірпеня та Бучі, а також зі Сходу України. Крім того, частково вдалося реалізувати заплановане.
«Нам вдалося в цьому році, незважаючи на важкий стан, почати реконструкцію водопостачання і водовідведення в таких населених пунктах, як Стара Котельня і Новоівницьке. В Старій Котельні завершили роботу першого етапу — заміни старого трубопроводу з 60-х років на пластиковий, поміняли насосне обладнання. Далі будемо замінювати тут, у Старій Котельні. В Новоівнецькому вдалося почистити свердловину, вклали на це кошти, обстежили її. Сьогодні ми обговорюємо систему фільтрації води», — каже Волицький сільський голова від партії «Слуга Народу» Андрій Шаповалов.
Окрім того, у громаді провели реконструкцію 20-ти тисяч квадратних метрів доріг та завершили ремонт фельдшерсько-акушерського пункту.
«Добудували приміщення всередині. Почали реконструкцію опалювальної системи, опалювалась вона газом, сьогодні будемо встановлювати дров’яний котел. Сьогодні нам ще вдалося, в 2022 році, протягнути сюди воду», — зазначає Волицький сільський голова від партії «Слуга Народу» Андрій Шаповалов.
Окрім цього займались і безпекою навчального процесу. Всього в громаді налічується 9 закладів освіти, які почали роботу з 1 вересня в очному режимі. Влітку спільними силами підготували укриття в Новоівницькому ліцеї, який запрацює вже наприкінці січня. Закупили і генератор для котельні, аби малечі було завжди тепло.
«Директор ліцею, депутатка Волицької сільської ради. Тобто ці люди приймали рішення, вкладали кошти. В нас була внутрішня комісія сформована, там були і працівники ДСНС, поліції. І спільно до 1 вересня ми відкрили це приміщення, нам дозволили», — сказав Волицький сільський голова від партії «Слуга Народу» Андрій Шаповалов.
А в одному із закладів освіти з початку бойових дій було створено пункт приймання переселенців. Організували все, що вимагалося від громади: ночівлю, продукти та цілодобове чергування працівників школи. Директорка закладу розповідає і про облаштування Пункту Незламності.
«Зовсім нещодавно наш заклад отримав від громади генератор, який перебуває у стадії налаштування. Ось таким чином Пункт Незламності працюватиме, коли генератор приведуть у стан готовності. Відповідно, для Пункту Незламності ми виділили кімнату, де є розетка з подовжувачем, вайфай, вода, туалет, іграшки для дітей, теплі ковдри», — каже директорка Старокотельнянського ліцею Галина Циганок.
Триває і реконструкція Старокотельнянської амбулаторії, а саме заміна газового опалення на твердопаливне. Готовий медзаклад у будь-яку хвилину зможе прийняти і внутрішньо переміщених осіб. Для цього обладнано кухню та палати, поставлено нові вікна. Рік видався важким. Війна змінила плани, але все, що не змогли втілити, обіцяє голова Волицької громади, обов’язково надолужать.