Війна триває й разом з тим триває відбудова Житомирщини: на якому етапі роботи? (ВІДЕО)

Відбудова Житомирщини у розпалі. Перевірити хід робіт приїхала естонська делегація, першим оглянули зруйнований міст у Малині. Російська ракета вдарила сюди навесні 22-го року, а вже восени Уряди України й Естонії прийняли рішення на умовах співфінансування провести реконструкцію.

«Цей міст, я хочу зазначити, на балансі обласної державної адміністрації, тому з нашого боку рішення приймала виконавча влада в особі державної адміністрації. Кошти, зрозуміло, державного бюджету. З боку Естонії, ви знаєте, особисто прибула Міністр економіки та інфраструктури Рііна Сіккут і, відповідно, було прийнято рішення», — говорить народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Посол Естонії в Україні Каймо Кууск зазначає: важливим є і те, що цей міст будується за європейськими стандартами й ним зможуть рухатися не лише автівки та вантажівки, а окремо будуть місця для пішоходів та велосипедистів. А ще, каже, з кожним візитом помітний результат будівництва.

«Приємно бачити, що є прогрес, що справи рухаються. Кожного разу, коли ми приїжджаємо є якісь нові речі. Ось зараз були доставлені бетонні блоки і це означає, що процес триває», — сказав Надзвичайний і Поважний посол Естонії в Україні Каймо Кууск.

Через погодні умови темпи будівництва нині уповільнені, втім, якщо безпекова ситуація буде і надалі дозволяти працювати без зупинок, реконструкцію мосту планують завершити до кінця цього року. Окрім того, хочуть відбудувати і Малинську дитячу школу мистецтв.

«Вже в лютому, ми якраз з паном послом обговорювали, очікується візит Міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсалу, і під час цього візиту ми вже очікуємо і працюємо з Каймо над тим, щоб вже було офіційне рішення на те, що Уряд Естонії розпочинає реконструкцію. Кошти є і, щоб протягом цього року ми вже здійснили реконструкцію цієї музичної школи, як ми і задумали», — розповідає народний депутат України, фракція «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

А поки ж іноземні друзі привезли подарунки для музикантів. Інвентар закладу поповнився новими інструментами, кошти на які збирали всі гуртом, втім, слухати музику всім довелося в укритті.

Тим часом робота кипить і в Овручі. Будівельники дочірньої естонської компанії активно будують садочок для дітей. Заступник генерального директора компанії підрядника пояснює: модулі в Україну привозять уже змонтовані, і вже за три-чотири місяці запрошує на відкриття. Єдине, чим відрізнятиметься цей садочок від естонського, – наявністю бомбосховища.

«Цей об’єкт складається з двох частин: сам дитячий садочок з модульних, дерев’яних конструкцій, повністю утеплений. Усередині укомплектований: починаючи від ліжок, закінчуючи туалетами, пральнею, кухнею і вплоть до того, що режими дня, якими користуються в дитячих садочках в Естонії, вони будуть перенесені сюди. Буде навіть система харчування передбачена. Та ж система, за якою харчуються діти в Естонії. Теж буде перенесено сюди. Не тільки з точки зору гігієни і раціонів харчування, а й складу», — сказав заступник генерального директора компанії підрядника Юрій Задніпряний.

Дитячий садочок в Овручі став першим об’єктом відбудови в Україні за кошти іноземців.

«На мою думку, це символічно, що ми розпочали саме із садочку, адже це означає наявність інфраструктури для молодих сімей. Якщо вони будуть тут, то це і поява нових робочих місць, нових підприємців, які захочуть тут відкривати свої бізнеси», — говорить Надзвичайний і Поважний посол Естонії в Україні Каймо Кууск.

Крім того, під час візиту представники Естонії вручили громадам Овруччини ключі ще від декількох спецавтомобілів.

«Три автомобілі ми отримали від Естонії, автобус, безпосередньо, Hilux, який є тепер у добровольчому формуванні, і швидка допомога. Ще додатково три швидкі допомоги нам надали інші європейські країни», — сказав Овруцький міський голова Іван Коруд.

Народний депутат каже: на цьому роботу не припиняють, й анонсує третій форум з відновлення Житомирської області вже на початку березня.