Робочий візит до Коростишева: відкриття офісу «Зроблено в Україні», зустріч з підприємцями (ВІДЕО)

Незважаючи на виклики повномасштабного вторгнення, Житомирщина залишається привабливим регіоном для розвитку бізнесу. Лише за 2024 рік у нашій області зареєстрували близько 4 тисяч ФОПів. Важливу роль для такого результату зіграло відкриття офісів «Зроблено в Україні», завдяки яким підприємці можуть розвивати власну справу.

«Програма “Зроблено в Україні” – дуже важлива програма, вона допомагає закумулювати всі ресурси, які держава надає, в першу чергу, середнім і мілким підприємцям. Це гранти, це підтримки, це програма “579”, це дуже багато цікавих можливостей для ветеранів і для створення робочих місць, ветеранський бізнес. Це також більш грунтовні програми – підтримка експорту, наприклад», — говорить Перший заступник Голови ВРУ Олександр Корнієнко.

Нещодавно офіс «Зроблено в Україні» відкрили у Коростишеві, він став вже шостим на Житомирщині. Отримати допомогу від держави у заснуванні власного бізнесу змогло подружжя Олега та Наталії Лось. Чоловік — ветеран російсько-української війни.

«Ми вже давно планували, планували, але війна не дала. Потім так вийшло, що я звільнився і ми вирішили з сім’єю все-таки спробувати, треба пробувати. Якщо чесно, спочатку не вірили, що ми отримаємо грант, але вийшло», — розповідає грантоотримувач Олег Лось.

Подружжя отримало 4 гранти від держави, завдяки чому змогли відкрити власний рестобар і продовжують розвивати бізнес.

«Перед тим як отримати грант, ми складали бізнес-план. Він у нас йшов на отримання гранту і там все було прописано – меблі, інвентар. Ми розвиваємо свій бізнес, ми не стоїмо на місці. Все, що заробили, вкладаємо, щоб покращуватись», — говорить грантоотримувач Наталія Лось.

Аби детальніше дізнатися про нагальні проблеми та запити від бізнесу, у Коростишеві також провели зустріч із підприємцями Житомирського району.

«Безумовно бізнес завжди цікавлять питання щодо того, як втриматись, як збільшити прибуток, де взяти кадри, питання податкової, про пошук персоналу, про рекрутинг», — зазначає директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

Поруч із малим і середнім бізнесом на Житомирщині активно розвивається і великий. Зокрема у Коростишеві працює флагман каменеобробної галузі нашої області. Це сучасне виробництво, яке виготовляє продукцію за новітніми технологіями та активно підтримує економіку регіону. За словами співвласника — Максима Онищенка – одним з найбільших викликів для них є пошук професійних кадрів.

«Потрібно розуміти, що підриємство оптимізовано так, що тут працює мінімальна кількість працівників. Воно вже будувалося з наявною проблемою, вона в нас була і до війни, відсутність професійних кадрів. Сьогодні вона посилилася в рази, але ми ще справляємося за рахунок того, що тут є оптимізація виробництва, автоматизація виробництва і, як ви бачили, один працівник може працювати як на чотирьох, так і на шести станках», — каже підприємець Максим Онищенко.

Офіс «Зроблено в Україні», який запрацював у Коростишеві став 82-м, до кінця року планують, що в країні відкриють ще 18 таких офісів.