Пожежі в екосистемах: на Житомирщині провели нараду для того, щоб скоординувати зусилля спецслужб (ВІДЕО)

За 3 місяці цього року в ексосистемах Житомирщини сталося понад 1500 пожеж на загальній площі 1800 га, що у 14 разів більше, ніж за аналогічний період у 2024-му році. Більшість великих загорянь трапилося через те, що люди спалювали траву та сухостій.

«Незважаючи на те, що працівниками ДСНС в Житомирській області постійно проводиться профілактична робота, проводяться рейди працівниками наглядово-профілактичного блоку, спільні рейди з Нацполіцією, з представниками органів влади порушуються населенням правила пожежної безпеки. Загалом було проведено близько 240 рейдів, 145 грн було притягнути до адміністративної відповідальності», — каже т.в.о заступника начальника ГУ ДСНС у Житомирській області з реагування на надзвичайні ситуації Євгеній Савчук.

За порушення правил пожежної безпеки та спалювання сухої рослинності передбачені штрафи від 1700 до 3400 грн, однак навіть це не зупиняє людей і вони продовжують шкодити екосистемі. Окрім того суха трава та пекуче сонце підхоплюють полум’я, збільшуючи масштаби. Задля того, аби об`єднати зусилля різних структур і вертикалей влади, та знайти шляхи запобіганню пожеж у Коростені провели розширену нараду.

«Ми не хочемо повторення 2020 року, коли горіли десятки тисяч гектарів, верхові пожежі. Абсолютно страшні були наслідки як для екології, так і для людини, для нас усіх. Тому була ініційована нарада, ми зібрали усі компетентні, відповідальні органи: це і ДСНС наше, це і лісове господарство, яке відповідає за пожежну охорону в лісі, це, звичайно, голови громад, які координують ці зусилля, екологічна інспекція», — каже Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Унаслідок пожеж в екосистемах у повітря потрапляють значні викиди небезпечних канцерогенів, які утворюються під час спалювання сухої рослинності. Через це Державна екологічна інспекція постійно фіксує великі збитки для довкілля.

«Екологічна інспекція розуміє, що є виклики, аналізуючи ситуацію, вже з початку року почала активно проводити рейдові заходи, не тільки роз`яснювати, а вже й притягувати до відповідальності. Таких випадків на території області вже було 38, сума, що була накладена на фізичних осіб, на людей, які спалювали суху рослинність, вже майже 80 тисяч грн», — говорить начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.

За словами заступника начальника Житомирської обласної військової адміністрації Віктора Градівського 97% пожеж на Житомирщині виникають через спалювання сухої трави. Він каже, люди нарешті мають зрозуміти наскільки це є небезпечним для природи та населення.

«Мені важко пояснити для чого люди палять траву в третьому тисячолітті, але на превеликий жаль, люди не розуміють наслідків, наскільки швидко розповсюджується вогонь, як він з поля, з села, з населеного пункту перекидається на ліс і наскільки важко це все зупинити. На превеликий жаль ми маємо летальні наслідки», — сказав заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський.

Станом на кінець березня внаслідок пожеж в екосистемах в області загинуло 4 особи, 7 осіб отримали травми. Під час наради фахівці різних відповідальних служб прозвітували про готовність до надзвичайних ситуацій та проговорили механізми роботи, що дозволить більш ефективно ліквідовувати наслідки пожеж в екосистемах.