Дві жительки Житомирщини втратили понад 100 тис. грн., потрапивши в онлайн-пастки від псевдопокупців

17 липня до правоохоронців звернулися дві жительки Житомирщини: жінки втратили понад 100 тисяч гривень, потрапивши в онлайн-пастки від псевдопокупців. Поліцейські застерігають громадян: будьте уважними, аби шахраї не збагатилися вашим коштом. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Житомирської області.
«44-річна заявниця, жителька Краснопільської громади, розповіла правоохоронцям, що розмістила оголошення про продаж взуття на популярному інтернет-майданчику. Згодом із нею зв’язався «клієнт», який надіслав жінці посилання та пояснив, що за його допомогою вона зможе підтвердити отримання коштів за товар. Перейшовши за лінком, продавчиня ввела конфіденційні дані своєї банківської картки. Після цього з її рахунку зникли понад 80 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.
Ще понад 20 тисяч гривень втратила 28-річна жителька Черняхівської громади. Продаючи в інтернеті своє приладдя для манікюру, жінка довірилася псевдопокупцеві та перейшла за фішинговим посиланням. Після цього зловмисники оформили на її ім’я кредитну картку та зняли кошти.
Поліцейські встановлюють причини та обставини подій, а також осіб, причетних до злочинів. Правова кваліфікація – ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Водночас правоохоронці застерігають громадян:
- не переходьте за жодними посиланнями, здійснюючи покупки чи продажі в інтернеті та не погоджуйтеся на спілкування в месенджерах поза торгівельною платформою;
- якщо вам надсилають в особисті повідомлення лінк «для підтвердження оплати» – з великою ймовірністю це шахрайство;
- ніколи не вводьте CVV-код, пароль або інші дані своєї банківської картки в неперевірені форми – цим ви відкриваєте доступ до свого рахунку;
- застосовуйте двофакторну аутентифікацію та обмежуйте платіжні і кредитні ліміти на картках;
- розкажіть своїм рідним і знайомим про злочинні схеми, аби шахраї не збагатилися їхнім коштом.