Купуємо пряжу для початківців: яка пряжа краще підійде

1509
Купуємо пряжу для початківців: яка пряжа краще підійде

В'язання — один із найдавніших видів рукоділля, якому вдалося пройти шлях від утилітарної майстерності до сучасного напряму мистецтва. Кількість його шанувальників зростає з кожним роком. Цьому сприяє великий вибір матеріалів, доступність навчальних майстер-класів та мода на в'язані вироби. Проте основна причина популярності — легкість в освоєнні. Навчитися в'язати може людина будь-якої статі, віку та професії. Головне, правильно вибирати пряжу https://vdala-pryazha.com/yarn/. Про те, як це робити, дізнаєтесь у поданій статті.

На якій пряжі краще вчитися в'язати

Для навчання краще взяти пряжу класичної накрутки без довгих ворсинок та інших спецефектів. Перевагу варто надати недорогій натуральній бавовні, вовні або напіввовні. З першої можна зв'язати просту футболку чи топ, із вовняних та напіввовняних ниток — шарф чи шапку. Якщо з в'язанням нічого не вийде, таку пряжу не шкода буде викинути.

На початковому етапі знадобляться нитки середньої товщини. До них можна взяти гачок №2,5 – прямі або кругові спиці №3,5. Так буде простіше стежити за петлями й дотримуватися візерунка.

Початківцям не підходить плюшева, тонка і, навпаки, товста пряжа. На першій погано видно петлі. Крім того, під час навчання новачкам доводиться по кілька разів розпускати виріб, через що плюшева нитка швидко втрачає первісний вигляд.

При в'язанні речі з тонкої пряжі доведеться набирати велику кількість петель. Через це на те, щоб побачити результат, піде більше часу, зусиль та нервів. Те саме стосується ниток з безліччю ворсинок, на кшталт мохера, і фасонних клубків (травка, люрекс, букле).

Крім того, складніше вчитися в'язати на чорних нитках. У цьому випадку петлі зливаються, чіткість візерунка губиться, а очі швидко втомлюються.

На що звертати увагу при виборі пряжі

При виборі пряжі, необхідно уважно вивчати етикетку. Саме на ній виробник вказує склад, товщину нитки, номер кольору і те, які інструменти стануть у пригоді в роботі. Насамперед майстра-початківця повинен цікавити склад. Для в'язання літніх речей краще підійдуть нитки з бавовни та льону. Серед їх переваг виділяють:

  • екологічність;
  • гіпоалергенність;
  • гігроскопічність;
  • невибагливість;
  • повітропроникність.

Однак натуральні волокна досить швидко втрачають форму, сідають чи розтягуються. Якщо потрібно зв'язати еластичну та зносостійку річ, краще вибрати клубок змішаних ниток з невеликим вмістом синтетики.

Для в'язання теплих речей підійде натуральна вовна або напіввовна. Вона приємна на дотик, наділена високими теплоізоляційними властивостями та міцністю. Тут також допускається невелика кількість синтетичних волокон, які роблять нитку еластичною та зносостійкою.

При виборі пряжі рукодільниці-початківиці потрібно звертати увагу на її товщину. Зазвичай на етикетці вказують, який гачок чи спиці використовувати у роботі. Якщо інструмент буде набагато тоншим за нитки, полотно вийде пухким і безформним, якщо товще — тугим і жорстким.

Не менш важливий колір ниток. Якщо немає можливості оцінити його в реальності, потрібно вивчити палітру на офіційному сайті та фото готових виробів.

Висновки

В'язання — рукоділля, яке допомагає реалізувати творчий потенціал, боротися зі стресом та поповнювати сімейний гардероб ексклюзивним одягом та аксесуарами. Крім того, його можна легко монетизувати. Важливо — навчитися обирати пряжу та інструменти. Від них залежить не тільки результат копіткої роботи, а й те, чи зможе хобі приносити моральне та фізичне задоволення.