За минулий рік підприємці Житомирської області за програмою «Власна справа» отримали понад 125 млн грн
Упродовж 2023 року жителі Житомирщини подали 999 заяв на отримання мікрогрантів для розвитку бізнесу за програмою «Власна справа». За результатами їх розгляду Державний центр зайнятості ухвалив 520 позитивних рішень на загальну суму понад 125 млн грн. Тобто середня сума одного мікрогранту – близько 240 тис грн. Протягом півроку після надходження коштів переможці програми зобов’язались створити 1108 нових робочих місць. Про це повідомляє Житомирська обласна служба зайнятості.
«Серед грантерів більшість складають діючі ФОПи, які розвивають свої бізнеси (73%). Кожен п’ятий – підприємець-початківець і близько 8% – це підприємства та організації, які масштабуються», – йдеться у повідомленні.
54% отримувачів грантів мають вищу освіту, 20% – середню спеціальну (технікум, коледж). У гендерному співвідношенні більш активні жінки, їх майже 57%.
Переможці здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в таких видах діяльності:
- гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту (33%),
- тимчасове розміщення й організація харчування (20%),
- переробна промисловість (18%),
- професійна, наукова та технічна діяльність (5%),
- надання інших видів послуг (5%),
- сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство (4%).
Нагадаємо, що подати заяву на отримання мікрогранту від 50 до 250 тис грн. можуть громадяни України віком від 18 до 65 років. Обов’язкова умова – створення не менше одного-двох нових робочих місць упродовж півроку після надходження коштів.
Надання мікрогрантів здійснюється Міністерством економіки через АТ «Ощадбанк» на підставі рішень Державного центру зайнятості. Витратити кошти можна на придбання обладнання, сировини і матеріалів, оренди приміщення, реклами і т.д.
З початку дії програми «Власна справа» у Житомирській області – вже 678 грантерів, які отримають понад 153 млн грн та в результаті реалізації своїх бізнес-ідей створять понад 1400 нових робочих місць.