Для обробки доріг Житомирщини від ожеледиці підрядними організаціями упродовж осінньо-зимового періоду використано 19 тис. тонн суміші з солі та піску

89
Для обробки доріг Житомирщини від ожеледиці підрядними організаціями упродовж осінньо-зимового періоду використано 19 тис. тонн суміші з солі та піску

Позаду календарна зима. Поодинокі нічні заморозки та можливий мокрий сніг у березні не зупинять прихід тепла, а з ним і притаманне для весняно-літнього періоду обслуговування доріг. Упродовж осінньо-зимового періоду 2024 – 2025 років для обробки доріг державного значення Житомирщини від ожеледиці підрядними організаціями було використано 19 тисяч тонн суміші з солі та піску. Про це повідомляє Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Житомирській області.

Для контролю якості матеріалів з кінця жовтня минулого року по березень 2025 року фахівцями лабораторії Служби відновлення проводилась перевірка протиожеледних матеріалів. Було відібрано та перевірено понад 50 проб, про що складено протоколи випробування. Окрім об’ємної ваги складових, в зразках суміші проводився й контроль відсоткового відношення солі.

Окрім обробки доріг, в холодну пору року проводили вимушену ліквідацію дефектів дорожнього покриття, аби аварійна вибоїна не стала на заваді руху транспорту. Для цього взимку застосовуємо холодну бітумомінеральну суміш (ремонтну),  що в своєму складі має спеціальні добавки та види бітуму з високою в’язкістю та еластичністю. На дорогах області здебільшого використовували суміш, що виготовлена на заводі в селі Бехи на Коростенщині.

Перевіряючи якість ремонтного матеріалу лабораторія зосереджує  увагу на кількості бітуму в суміші, її гранулометричний склад та пластичність. За результатами випробувань якості усіх матеріалів фіксувалась похибка на рівні допустимої норми.

«Підсумовуючи осінньо-зимовий експлуатаційний період, констатуємо, що  обмежень в русі через ускладнення погодних умов вдалось уникнути, хоча в час циклону для забезпечення сталого проїзду доводилось працювати на дорогах у цілодобовому режимі упродовж кількох діб. Ліквідація аварійних вибоїн проводилась лише на  найбільш критичних ділянках доріг для того, щоб забезпечити проїзд», – йдеться у повідомленні.

Навесні та влітку капітальних ремонтів доріг зі зношеним покриттям очікувати не варто – обороноздатність держави залишається в пріоритеті. Вибоїни та інші пошкодження дорожнього покриття в межах наявних фінансових можливостей будемо усувати гарячим асфальтобетоном та пневмо-струменевим методом.