За розтрату понад 300 тисяч гривень при ремонті дороги у Коростені відповідатимуть п’ятеро службовців: обвинувачення скеровано до суду

За розтрату понад 300 тисяч гривень при ремонті дороги у Коростені відповідатимуть п’ятеро службовців: обвинувачення скеровано до суду

28 грудня слідчі СУ ГУНП та Коростенського райуправління завершили розслідування обставин заволодіння бюджетними коштами під час капітального ремонту дороги на одній з вулиць міста. Обвинувачення пред’явлено начальнику та заступнику Управління ЖКГ, керівникам приватного підприємства та інженеру з технічного нагляду.  Розмір завданих державному бюджету збитків складає майже 335 тисяч гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області. 

Викриття схеми відбувалось за участі оперативників Управління стратегічних розслідувань в області ДСР НПУ та співробітників УСБУ в регіоні, а усі процесуальні дії проходили під керівництвом Коростенської окружної та обласної прокуратур.

«Під час досудового розслідування встановлено, що у травні 2018 між Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Коростенської міськради та приватним підприємством був укладений договір на капітальний ремонт дороги на одній з вулиць. Результати виконаних робіт були згодом оформлені відповідними актами та довідками.

Однак призначені слідчими та проведені фахівцями у рамках кримінального провадження їх судові будівельно-технічні експертизи засвідчили перевищення розмірів витрат на ремонти на понад 334 тисячі гривень», – йдеться у повідомленні.

Таким чином встановлено, що в офіційні документи, акти та довідки, були внесені завідомо неправдиві відомості про повноту та обсяги виконаних підрядних робіт. А на підставі цих матеріалів було переплачено на рахунки підприємства із державного бюджету коштів на загальну суму 334 322 гривні.

За таких обставин після проведення необхідних експертних досліджень та інших процесуальних дій поліцейські висунули обвинувачення у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах (ч. 4 ст. 191 КК України) 64-річному начальникові Управління ЖКГ, 48-річному його заступникові, а також 45-річному заступникові директора та 40-річному начальникові дільниці приватного підприємства й 43-річному інженерові з технічного нагляду. Окрім того, трьом із названих службовців інкримінується і службове підроблення (ч.1 ст. 366 ККУ).

Відтак обвинуваченим може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.