У Городоцькій громаді Житомирщини відкрилась поліцейська станція (ФОТО)
Відтепер тут працюватиме поліцейський офіцер місцевої громади, за окремим графіком – ювенальний поліцейський та за потреби – патрульний наряд сектору реагування. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.
16 лютого в офіційному відкритті поліцейської станції та представленні громаді поліцейського офіцера взяли участь заступник начальника Головного управління Нацполіції в Житомирській області Артем Лисогор, селищний голова Наталія Дембіцька, представники Управління превентивної діяльності та місцеві жителі.
Звертаючись до присутніх, Артем Лисогор відзначив, що поліцейська станція у селищі Городку – загалом уже 52-га на Житомирщині. До того ж, нині дано старт роботі 30-го у регіоні поліцейського офіцера громади.
«Це той поліцейський, який у будь-яких ситуаціях залишається з жителями громади. Окрім суто службових функцій, він ще і помічник для людей у вирішенні якихось буденних питань. У воєнний час наші поліцейські офіцери нерідко волонтерять для потреб ЗСУ, допомагають вимушеним переселенцям освоїтись в нових умовах тощо», – сказав заступник керівника ГУНП в області і подякував громаді за підтримку.
До складу Городоцької громади входять 3 населених пункти, в яких проживають трохи більше 3 тисяч людей. Деякою особливістю ТГ є значна протяжність території і переважно лісова місцевість. Щоб поліцейський офіцер зміг швидко реагувати на повідомлення громадян і прибувати на місця подій, за кошти громади було придбано йому службовий автомобіль.
Селищний голова Наталія Дембіцька зауважила, що і відкриття поліцейської станції і представлення місцевого «шерифа» – справжнє свято для Городоцької громади:«Ми йшли до реалізації цих проектів довго і крок за кроком. Тепер маємо допомагати нашому офіцеру утримувати належний правопорядок. Бажаємо, щоб у поліцейського максимум робочого часу йшло на превенцію».
Поліцейський офіцер Городоцької громади Юрій Степанчук загалом уже 10 років служить в органах внутрішніх справ Житомирщини. До цього він працював дільничним у сусідній ТГ. Після проходження конкурсного відбору та всіх етапів навчання відтепер у статусі «шерифа» офіційно опікуватиметься правопорядком тут. Нині він отримав відповідний сертифікат і бодікамеру.
Станція, де працюватиме «шериф», облаштована у приміщенні селищної ради. Тут є робочий кабінет, оснащений меблями та комп’ютерною технікою. Також у приміщенні створений дитячий куточок і кімната відпочинку у разі цілодобового перебування тут правоохоронця.
Ще одним важливим моментом є виведення до кабінету поліцейського зображення камер відеоспостереження, розміщених у громаді. До слова, цей безпековий проєкт успішно розвивається. Нині у ТГ функціонує вісім камер відеоспостереження. Однак селищний голова зауважила, що на цей рік заплановано встановлення ще десятка.
Заступник начальника ГУНП Артем Лисогор схвально відгукнувся на такі ініціативи, відзначивши, що з практики поліцейських система відеоспостереження ефективна в профілактиці та швидкому розкритті протиправних діянь.